Samsung Athletic Cup 2010 - Katowice

Drugie zawody eliminacyjne siódmej edycji Samsung Athletic Cup rozegrane zostały 7 maja na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Młodzież gimnazjalna z roczników 1995 i 1996 rywalizowała w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych w kategorii dziewcząt i chłopców: biegach na 100 i 300 m, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą oraz biegach na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. W mityngu uczestniczyło ponad 900 zawodników startujących w ramach Samsung Attletic Cup oraz rozgrywanych równolegle Akademickich Mistrzostwach Śląska.
Ładna pogoda i wysoka jak na tę porę roku temperatura sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Szczególnie wart podkreślenia jest rezultat Natalii Wiery z LKS Pszczyna w biegu na 600 metrów, która wygrała rywalizację wynikiem 1:40:77 minuty. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja w biegach na 300 metrów, w których wystartowało ponad 140 zawodniczek i zawodników.Podczas katowickiej edycji zawodów młodych lekkoatletów dopingowały byłe gwiazdy polskiej lekkoatletyki - ambasadorzy Samsung Athletic Cup 2010: Jacek Wszoła i Marcin Urbaś.

Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe od sponsora zwodów. Zwycięzcy w każdej z kategorii zakwalifikowali się do zawodów finałowych, które odbędą się 10 czerwca w Łodzi podczas Samsung Vena Sport Festiwal.

Kolejne eliminacje cyklu Samsung Athletic Cup odbędą się już jutro w Rzeszowie na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22, początek o godz. 10:30. Serdecznie zapraszamy!

Pełne wyniki oraz więcej informacji na www.sport.samsung.pl »