MŚ w lotach. Stoch bez medalu? Jest piąty po dwóch seriach

Kamil Stoch zajmuje piąte miejsce po dwóch seriach mistrzostw świata w Harrachovie. Do prowadzącego Niemca Severina Freunda traci 27,2 pkt. W pierwszej dziesiątce obok Stocha uplasował się jeszcze Maciej Kot.

Tak relacjonowaliśmy zawody na żywo

Po złoty medal w Harrachovie Stoch raczej nie doleci. W pierwszym dniu mistrzostw świata skakał nieźle, ale zbyt krótko, by wywalczyć medalowe miejsce. Jeśli marzy o jakimkolwiek krążku, musi w sobotę latać nieco dalej. Na półmetku jest piąty.

W I serii dwukrotny mistrz olimpijski skoczył 186 metrów i tracił 23,1 pkt do prowadzącego Petera Prevca. W drugiej odrobinę się poprawił - 190 metrów przesunęło go o jedną pozycję, ale strata do nowego lidera Severina Freunda wzrosła do 27,2 pkt. Drugi Anders Bardal ma nad Stochem 16,1 pkt, a trzeci Prevc - 11,8. Straty duże, ale czy nie do odrobienia?

Z pozostałych Polaków najlepiej wypadł Maciej Kot, który zajął 10. miejsce (184,5 i 183,5 m). Klemens Murańka był 25. (174,5 i 166,5 m), a Jan Ziobro - 27. (175,5 i 166,5 m).

Słabo zaprezentował się mistrz świata w lotach z 2008 roku Gregor Schlierenzauer, który w I serii skoczył zaledwie 169,5 metra. Austriak był po niej dopiero na 27. miejscu. Co więcej, miał problemy z wiązaniami i w drugiej - wystartował z opóźnieniem. Skoczył przy dużym, nieprzychylnym wietrze 175,5 metra i po pierwszym dniu zajmuje 24. miejsce.

Nie obyło się też bez upadków - w drugiej serii Antoninowi Hajkowi po lądowaniu wypięła się narta i uderzył z impetem w bandę reklamową. Ze skoczni został zabrany do szpitala na noszach, ale badania nie wykazały żadnych uszkodzeń. Niewykluczone, że zobaczymy go w sobotę, w III i IV serii. Początek rywalizacji o godzinie 16. Relacja w Sport.pl, transmisja w TVP.

Pierwsza dziesiątka po I serii:

Pierwsza dziesiątka po II serii:

Wyniki mistrzostw świata w lotach nie wliczają się do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.