Skoki narciarskie. Polacy powalczą o medal na normalnej skoczni. Gdzie i kiedy oglądać mistrzostwa świata w Seefeld 2019? Transmisja TV, stream online, na żywo, 01.03

Mś w Seefeld 2019. W piątek skoczkowie po raz ostatni będą bić się o medale w konkursie indywidualnym. Na normalnej skoczni zobaczymy komplet Polaków. Świetną formę w ostatnich skokach prezentowali Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Gdzie oglądać konkurs na skoczni HS-109?
Zobacz wideo

Mistrzostwa świata w Seefeld 2019. Polscy skoczkowie nadal bez medalu

Poprzednie dwa konkursy podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld nie przyniosły medali polskim skoczkom. W indywidualnych zmaganiach na dużej skoczni najlepszym z naszej kadry był Kamil Stoch, który zajął 5. miejsce. Złoty medal wywalczył Markus Eisenbichler. W konkursie drużynowym reprezentacja Polski wylądowała tuż za podium, a zawody zdominowali Niemcy.

 

Kamil Stoch i Dawid Kubacki w czołówce kwalifikacji. Dobra forma skoczków przed konkursem indywidualnym w Seefeld

Choć nastroje bezpośrednio po konkursie drużynowym nie były w naszej kadrze najlepsze, ostatnie treningi i seria kwalifikacyjna może napawać optymizmem. W czwartkowych kwalifikacjach trzecie miejsce zajął Kamil Stoch, który skoczył na odległość 107 metrów. Zaraz za trzykrotnym mistrzem olimpijskim uplasował się Dawid Kubacki (104 m), a Piotr Żyła (99 m) i Stefan Hula (101,5 m) zajęli odpowiednio: 16. i 26. miejsce. Tak więc w piątek na skoczni HS-109 zobaczymy komplet Polaków.

W kwalifikacjach, ze skokiem na odległość 106 m, najlepszy okazał się Stefan Kraft, który będzie bronił tytułu sprzed dwóch lat. Za Austriakiem znalazł się Ryoyu Kobayashi. Japończyk osiągając 108,5 metra pobił rekord skoczni, jednak stracił kilka punktów za wiatr i nie prześcignął Krafta.

Podopieczni Stefana Horngachera dobrze prezentowali się też w treningach przed konkursem na normalnej skoczni. Wyraźnie widać, że ten obiekt „czują” zdecydowanie lepiej niż ten w Innsbrucku. Walka o najwyższe lokaty powinna być więc zacięta. Miejmy tylko nadzieję, że rywalizacji nie popsuje wiatr. W czwartek odwołano bowiem serię próbną przed kwalifikacjami, a skoczkowie pojawili się na belce z półgodzinnym opóźnieniem.

Skoki narciarskie na mś w Seefeld. Gdzie oglądać walkę Polaków o medal?

Transmisję TV piątkowego konkursu w skokach narciarskich przeprowadzą: TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport. W Internecie zmagania skoczków będzie można oglądać na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz poprzez Eurosport Player. Poniżej zamieszczamy dokładny harmonogram transmisji.

Mś w Seefeld 2019. Skoki narciarskie. Konkurs indywidualny na skoczni HS-109

– Studio przed konkursem – 15:10 – TVP Sport, sport.tvp.pl; 15:30 – Eurosport 1, Eurosport Player; 15:35 – TVP 1

– Początek transmisji z Seefeld – 16:00 – TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, Eurosport 1, Eurosport Player

Więcej o: