MŚ w Seefeld: Niemki ze złotym medalem w konkursie drużynowym skoków

Kobieca reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich zdobył złoty medal w pierwszym w historii rozgrywanym na mistrzostwach świata konkursie drużynowym. Na podium zmieściły się jeszcze Austriaczki i Norweżki. Skoczkinie narciarskie z Polski nie wystawiły drużyny w tych zawodach.

Niemki w składzie Juliane Seyfarth (98 metrów, 95 metrów), Ramona Straub (106 metrów, 100 metrów), Carina Vogt (99 metrów, 92,5 metra) i Katharina Althaus (104,5 metra, 99,5 metra), zdobyły złoty medal mistrzostw świata w konkursie drużynowym kobiet. Pokonały one, będące na drugim miejscu reprezentantki Austrii o 18.6 pkt. Gospodynie mistrzostw wystartowały w kolejności: Eva Pinkelnig (dwukrotnie 99,5 metra), Jacqueline Seifriedsberger (92 metrów, 96 metrów), Chiara Hoelzl (99 metrów, 96,5 metra) oraz Daniela Iraschko-Stolz (104,5 metra, 96,5 metra). Brąz w zawodach wywalczyły Norweżki (Anna Odine Stroem, Ingebjoerg Saglien Braaten, Silje Opseth, Maren Lundby).

Niestety, bez medalu z mistrzostw w konkursie drużynowym wyjadą Słowenki (Spela Rogelj, Jerneja Brecl, Nika Kriznar, Ursa Bogataj), które ostatecznie zostały sklasyfikowane na czwartej pozycji. Do podium zabrakło im aż 48.8 pkt. Piąte były reprezentantki Rosji (Anna Shpyneva, Alexandra Kustova, Lidiia Iakovleva, Sofia Tikhonova).

Polska nie miał swoich przedstawicielek w tym konkursie. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.