MŚ Seefeld 2019. Eisenbichler i Kobayashi najlepsi w treningu, Polacy odpoczywają przed zawodami

Markus Eisenbichler wygrał pierwszą serię treningową, a Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy w drugim treningu przed konkursem mistrzostw świata w Seefeld na dużej skoczni Bergisel. Stefan Hula, jedyny Polak oddający dziś skoki, był 30. i 22.
Zobacz wideo

W pierwszym czwartkowym treningu przed konkursem mistrzostw świata w Seefeld najlepszy okazał się Niemiec Markus Eisenbichler, który skoczył 125 metrów. Wyprzedził on swojego rodaka, Karla Geigera, który lądował metr bliżej, a trzecie miejsce zajął Philipp Aschenwald po skoku na 126 metrów. Stefan Hula osiągnął 115,5 metra, co pozwoliło mu zająć 30. miejsce w gronie 61 zawodników. Nie skakali m.in. Polacy - Kamil Stoch, który w środę skakał zdecydowanie najlepiejPiotr Żyła, Dawid Kubacki i Jakub Wolny, który cały czas cierpi z powodu przeziębienia. Ma być jednak gotowy na skoki w piątkowych kwalifikacjach.

Lider Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał z kolei drugą serię treningową, skacząc 132 metry. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, który skoczył 1,5 metra bliżej, trzeci był Johann Andre Forfang po skoku na 127 metrów. Stefan Hula skoczył 116,5 metra i zajął 22. miejsce, ex aequo z Austriakiem Manuelem Fettnerem, Amerykaninem Kevinem Bicknerem oraz Szwajcarem Andreasem Schulerem. 

Stefan Horngacher jeszcze dziś ogłosi skład, który weźmie udział w piątkowych kwalifikacjach. Najprawdopodobniej będą to skoczkowie, którzy dziś odpoczywali od skoków. Początek serii próbnej na Bergisel o 13:30, a kwalifikacje przed konkursem mistrzostw świata w Seefeld rozpoczną się o 14:30.

Więcej o: