Skoki narciarskie. Niedawny podwójny mistrz świata nie jedzie do Seefeld na MŚ!

Były mistrz świata, Severin Freund, nie weźmie udziału w nadchodzących mistrzostwach świata w austriackim Seefeld - taką decyzję podjął Werner Schuster, trener reprezentacji Niemiec.
Zobacz wideo

Severin Freund, który w Falun w 2015 roku zdobył podwójny tytuł mistrza świata, nie prezentuje obecnie optymalnej formy. Niemiec powrócił do skakania po dwukrotnym zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie. Werner Schuster, w związku z niskim poziomem sportowym prezentowanym przez skoczka oraz powracającymi dolegliwościami z kolanem, podjął decyzję o niezabieraniu go do Seefeld, gdzie 23 lutego rozpoczną się mistrzostwa świata

Freund ostatni raz skakał w Pucharze Świata 1 stycznia, podczas konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Od tamtej pory trenował poza kadrą i brał udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Niemiec za główny cel sportowy po powrocie postawił sobie start w Seefeld, jednak nie był w stanie powrócić do optymalnej dyspozycji. Ostatnią szansę pogrzebały problemy z kolanem. Skoczek opuści trzecią imprezę mistrzowską z rzędu - po mistrzostwach świata w Lahti oraz igrzyskach w Pjongczangu. Ostatnie sukcesy odnosił w 2016 roku, gdy zdobył srebrny medal mistrzostw świata w lotach w Oberstdorfie. Rok wcześniej zdobył Kryształową Kulę za wygranie Pucharu Świata.

Schuster, który ogłosił koniec swojej współpracy z niemiecką kadrą, próbował pomóc Freundowi w powrocie do optymalnej formy po blisko dwuletniej przerwie. - Tak po ludzku bardzo brakuje go w zespole - przyznał trener kadry naszych zachodnich sąsiadów. Niemieckiego skoczka z pewnością nie zobaczymy podczas zawodów w najbliższy weekend w Willingen.

Więcej o: