Turniej Czterech Skoczni. Polski pojedynek w noworocznym konkursie

Czterech Polaków awansowało do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Odpadł tylko Klemens Murańka. Kwalifikacje zdecydowanie wygrał Słoweniec Peter Prevc. Konkurs w piątek o 14.00, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNajlepszy z Polaków okazał się Stefan Hula, który zajął 18. miejsce po skoku na 129 m. W parze zmierzy się z Kamilem Stochem (119,5), który zajął ex aequo 33. miejsce z Robertem Kranjecem. To oznacza, że w drugiej serii na pewno zobaczymy jednego Polaka.

24. miejsce zajął Maciej Kot (121 m). W Ga-Pa zmierzy się z 27. Niemcem Michaelem Neumayerem. Czwarty wśród Polaków Dawid Kubacki zajął 40. miejsce (117 m) i zmierzy się z 11. Manuelem Fettnerem.

Najgorzej zaprezentował się Klemens Murańka. 115,5 m dało mu 56. miejsce na 69 skaczących zawodników.

W Turnieju Czterech Skoczni nie bierze udziału już Piotr Żyła, który został wycofany po konkursie w Oberstdorfie (zajął tam 48. miejsce). Został zastąpiony Kubackim.

Najciekawiej zapowiada się ostatnia para piątkowego konkursu. W kwalifikacjach nie wziął udziału lider TCS Severin Freund i został sklasyfikowany na 50. miejscu. To oznacza, że będzie rywalizował z Peterem Prevcem. Słoweniec - lider Pucharu Świata - zdecydowanie wygrał kwalifikacje skokiem na 139 m. Drugiego Stefana Krafta wyprzedził o 9,2 pkt. Trzecie miejsce zajął Norweg Johann Andre Forfang.

Obserwuj @sportpl

Wybierz Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]

 

Mobilna wersja plebiscytu na Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]

Więcej o: