Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch drugi w Innsbrucku!

W dwóch poprzednich konkursach Turnieju Stocha stać było tylko na jeden dobry skok w zawodach. W drugim popełniał błąd i zajmował gorszą lokatę. W Innsbrucku wreszcie miał dwa udane skoki, a ten z serii finałowej wyniósł go z piątego na drugie miejsce. Dziewiąty był Maciej Kot. Piotr Żyła (22.) i Krzysztof Miętus (27.). Kwalifikacje do ostatniego konkursu w Bischofshofen w sobotę o 14:15 - relacja na żywo na Sport.pl

Relacje na żywo w twoim smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE ?

Na zwycięstwo nie miał w piątek szans, Schlierenzauer skakał jakby był w innej lidze i nie dał szans nikomu. 23-letni Austriak (urodziny siódmego stycznia) wyprzedził Jacobsena (popełnił błąd w drugiej serii) w klasyfikacji generalnej Turnieju. Z dwunastu punktów straty przed konkursem zrobił dziesięć przewagi i będzie faworytem także w niedzielę w Bischofshofen. Wygrał po raz 44. w karierze, od prowadzącego w klasyfikacji wszech czasów legendarnego Fina Matti Nykaenena dzielą go już tylko dwa zwycięstwa.

W Turnieju Stoch, który w piątek lądował w odległości 124,5 i 123 metrów (łączna nota 204,9 punktu), przesunął się na szóste miejsce, a do trzeciego ma tylko dziesięć punktów straty. Jeśli wciąż będzie skakał tak jak na Bergisel, to ma szanse być bardzo wysoko.

Po raz drugi w życiu miejsce w czołowej dziesiątce Pucharu Świata zajął Maciej Kot (121,5 i 119 m, a w sumie 226,7 punktu), który skacze coraz równiej. Punkty zdobyli jeszcze Piotr Żyła (125 i 117,5 m i w sumie 219,1 punktu) i Krzysztof Miętus (117,5 i 118 m i 215,2 punktu) - o takie wyniki chodziło trenerowi Łukaszowi Kruczkowi przed sezonem.

Sukcesem Kamila jest także awans do czołowej dziesiątki Pucharu Świata. Z nim jest tak jak z jego formą - cały czas idzie w górę.

W klasyfikacji generalnej TCS prowadzi teraz Gregor Schlierenzauer, za nim są Norwedzy: Anders Jacobsen i Tom Hilde. Kamil Stoch awansował na 6. miejsce. Maciej Kot jest 24., Kubacki 26., Żyła 30., Hula 34., Miętus 36., Murańka 45.

Czytaj relację minuta po minucie z konkursu TCS w Innsbrucku ?

Więcej o: