Turniej Czterech Skoczni. Kruczek: Jesteśmy spokojni o Stocha

W kwalifikacjach do noworocznego konkursu skoków narciarskich w Garmisch Partenkirchen dobrze zaprezentowali się Maciej Kot oraz Piotr Żyła. Krócej skakał Kamil Stoch, jednak trener Łukasz Kruczek zapewnia, że nie martwi się o formę naszego najlepszego zawodnika. Drugi konkurs 60. Turnieju Czterech Skoczni w niedzielę o godz. 14.00. Relacja na żywo na Sport.pl

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook/Sportpl ?

- O skoki Kamila się nie martwimy. Dziś miał za zadanie skoncentrować się na tym, aby go nie skręcało [zaraz po wyjściu z progu] i ten cel został osiągnięty. Do tego użyliśmy innego sprzętu, na którym po prostu nie da się rywalizować. Jest pomocny do korekty, ale nie nadaje się do zawodów. Stosowaliśmy to już u niego kilka razy i zawsze pomagało. W kwalifikacji trochę go "dobiło" w przejściu i poleciał za płasko do przodu. Jutro będzie dobrze - powiedział Kurczek.

- Maciek skakał dziś konsekwentnie i dobrze. Wszystkie skoki były na dobrym poziomie i dają nadzieję na skakanie tak dobre, jak latem. Potrzebuje to jeszcze ustabilizować i wtedy będzie wszystko funkcjonowało - ocenia trener Polaków.

- Piotrek oddał dobry skok w kwalifikacji. Był jeszcze trochę spóźniony, ale jak sam mówi, poczuł "dobre pchanie". Stefan Hula ma problem z pozycją dojazdową. Traci równowagę w momencie rozpoczynania odbicia i jest ono zatrzymane. Pracujemy nad tym, by ta równowaga była skutecznie utrzymywana. Już dzisiaj dwa skoki były nieco lepsze - podsumowuje szkoleniowiec naszej kadry.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA