Michal Doleżal podał skład polskiej kadry skoczków na konkursy w Zakopanem

Najbliższe zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Przed polskimi kibicami zaprezentuje się aż siedmiu podopiecznych Michała Doleżała. W poprzedniej odsłonie LGP, której gospodarzem było francuskie Courchevel, startowało jedynie trzech reprezentantów Polski.

Znamy już skład polskiej kadry na najbliższe zawody Letniego Grand Prix, które odbędą się w Zakopanem (16-18 sierpnia). Na Wielkiej Krokwi zobaczymy aż siedmiu polskich skoczków: Kamila StochaPiotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota, Jakuba Wolnego i Aleksandra Zniszczoła (pierwszych 6 to zawodnicy kadry A). 

Michal Doleżal skomentował debiut w reprezentacji Polski

Zobacz wideo

LGP w Zakopanem. Na Wielkiej Krowki zobaczymy m.in.: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę 

Przypomnijmy, że w poprzednim konkursie LGP, który toczył się we francuskim Courchevel, wystąpiło zaledwie trzech Polaków. W konkursie indywidualnym najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jakub Wolny, który zajął 6. miejsce. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot, a Stefan Hula zakończył zawody na 16. miejscu (pierwsze punkty w letnim sezonie). Konkurs w Courchevel wygrał Słoweniec Timi Zajc, który jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej.

Podczas LGP w Zakopanem podopieczni Michala Doleżala będą rywalizować w konkursie drużynowym (sobota) i indywidualnym (niedziela). 

Program LGP w Zakopanem (16-18 sierpnia):

Piątek, 16.08.2019:

15:00 - oficjalny trening, 16:30 - kwalifikacje

Sobota, 17.08.2019:

14:00 - seria próbna, 15:00 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 18.08.2019:

12:00 - Seria próbna, 13:00 - Konkurs indywidualny