Narciarstwo klasyczne. Na MŚ w Oslo wystąpi angielski skoczek

James Lambert, 45-letni angielski skoczek, mieszkający na codzień w Irlandii, wystąpi na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym. Po wielu latach starań ambitny skoczek uzyskał zgodę na występ od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i otrzymał kod FIS, który uprawnia go do startów w międzynarodowych zawodach.

Lambert zaczął skakać w 1998 roku i do tej pory był amatorem. Ostatnio skakał głównie na Mistrzostwach Świata weteranów. A teraz zadebiutuje na imprezie dla zwykłych zawodników! To chyba pierwszy taki przypadek w historii sportu. W sierpniu 2009 roku w Einsiedeln Lambert skoczył 93 metry i jest to oficjalny rekord Wielkiej Brytanii w skokach narciarskich.

Ostatnim występem angielskiego skoczka na wielkiej imprezie były skoki Eddiego "Orła" Edwardsa podczas Igrzysk Olimpijskich w Calgary, w 1988 roku. Lambert jednak podchodzi do sportu inaczej. O ile Edwards skakał dla zabawy i bez specjalnego przygotowania, Lambert traktuje skoki bardzo poważnie. Ciężko trenuje i chce ustanowić nowy rekord, skacząc na Holmenkollen ponad 100 metrów.

Narty roku 2011 już wybrane?

Więcej o: