Fortuna nie ma wątpliwości co do polskiego skoczka. "Jest w doskonałej formie"

Po fatalnym początku sezonu w reprezentacji Polski w skokach narciarskich dojdzie do pierwszej zmiany. Maciej Kot zastąpi Aleksandra Zniszczoła. Do roszady dojdzie już najbliższych zawodach. Jego powołanie spotkało się z mieszanym odbiorem. Do grupy zwolenników tej decyzji należy Wojciech Fortuna. Legendarny skoczek w rozmowie z "WP Sportowe Fakty" wyjaśnił, dlaczego z optymizmem podchodzi do jego powrotu.

Za polskimi skoczkami bardzo słaby początek sezonu - tak źle nie było od bardzo dawna. W pierwszych czterech konkursach najwyższa lokata Polaka to 21. miejsce Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. W tej sytuacji w mediach pojawiły się głosy, że przydałaby się zmiana w składzie przed kolejnym kolejnym konkursem. I tak też się stało. Trener Thomas Thurnbichler na rywalizację w Klingenthal postanowił powołać Macieja Kota w miejsce Aleksandra Zniszczoła. - Na pewno Maciej Kot dołączy do drużyny w Klingenthal i Olek Zniszczoł pojedzie na Puchar Kontynentalny - przekazał w rozmowie dla PZN Thurnbichler.

Zobacz wideo Apoloniusz Tajner skomentował fatalny początek sezonu polskich skoczków. "Prezentują się dużo poniżej swoich możliwości"

- Dla Macieja Kota to będzie powrót do Pucharu Świata po 293 dniach. Skoczek, który ostatnie dni spędził, trenując z trenerami bazowymi Wojciechem Toporem i Krzysztofem Biegunem w Ramsau, ostatni raz wystąpił w cyklu najwyższej rangi w skokach 18 lutego w Rasnovie - przypomniał Jakub Balcerski ze Sport.pl.

Wojciech Fortuna zabrał głos ws. powrotu Macieja Kota do kadry skoczków

Powrót Macieja Kota do reprezentacji Polski postanowił skomentować legendarny polski skoczek, Wojciech Fortuna w rozmowie z "WP Sportowe Fakty". Mistrz olimpijski nie ukrywał, że cieszy się z jego powołania.

- To jest bardzo dobra decyzja trenera. Cały czas wszystko obserwuję, a w środę jeszcze rozmawiałem ze znajomymi osobami i wiem, że Maciej jest w doskonałej formie. To skoro w takiej jest, to dobrze, że wystartuje w Niemczech, a potem pewnie też w Engelbergu. Jednakże teraz musi potwierdzić świetną dyspozycję i nie plasować się około 30. miejsca, a wskoczyć do najlepszej dziesiątki - powiedział trzykrotny medalista mistrzostw Polski.

Fortuna wierzy, że Kot jest w stanie odbudować swoją formę. - Maciej posiada medale imprez mistrzowskich oraz olimpijskich. Skoro się nie poddał i cały czas ma motywację, to na pewno będzie chciał się pokazać z dobrej strony. Rafał Kot też mi kiedyś przekazywał, że 32-latek dużo pracuje i coś z tego będzie. Oby fortuna mu sprzyjała. Zresztą już w weekend będzie można Macieja przetestować - dodał.

Maciej Kot jest drużynowym brązowym medalistą Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 oraz drużynowym złotym i brązowym medalistom mistrzostw świata.

Zawody w Klingenthal zaplanowano na dni 8-10 grudnia, w Niemczech odbędą się dwa konkursy indywidualne na dużej skoczni. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA