Legenda skoków narciarskich pokonała nowotwór złośliwy! Rozpoczął nietypowe treningi

Legenda skoków narciarskich, Bjoern Einar Romoeren wygrał walkę z rakiem! Norweg próbuje wrócić do kondycji. W tym celu spaceruje po lesie ze swoim dzieckiem w plecaku.

Bjoern Einar Romoeren walczył z nowotworem kręgosłupa. O swojej chorobie poinformował kilka miesięcy temu. Norweg pokonał raka i pokazuje swoje treningi, które mają mu pomóc w powrocie do kontuzji. Problem sprawowały mu najprostsze czynności fizyczne, dlatego spacer ze swoją córką. Zdjęcie z wyprawy skoczek opublikował na swoim Instagramie.

Niesamowicie dobrze wiedzieć, że jestem wystarczający silny, aby wziąć Fionę na wycieczkę!! 

- napisał Bjoern Einar Romoeren.

 

Skoczek pokonał nowotwór kręgosłupa, nie poddał się od początku choroby

Bjoern Einar Romoeren poinformował kibiców o swojej chorobie w lipcu 2019 roku. Skoczek zapowiedział wtedy, że nie zamierza się poddawać i wygra z nowotworem. -  Pie**ć raka. Nic więcej nie mam do powiedzenia. A to dlatego, że będę walczył - napisał na swoim Instagramie Norweg. 

 

Romoeren jak zapowiedział, tak też zrobił. Pokonał nowotwór złośliwy kręgosłupa - mięsakiem Ewinga. Obecnie pracuje nad powrotem do kondycji. Fani skoków narciarskich, którzy śledzili zmagania Adama Małysza, z pewnością pamiętają rywalizację Polaka z Norwegiem. 

Bjoern Einar Romoeren w swojej karierze może pochwalić się brązowym medalem olimpijskim z 2006 roku, srebrnym oraz dwoma brązowymi medalami mistrzostw świata, a także dwoma złotymi medalami drużynowymi mistrzostwach świata w lotach narciarskich. 

Zobacz wideo
Więcej o: