Małysz w Internecie: Lepszy niż F-16

11-01-2001. WWW.ADAMMALYSZ.COM. Co Internet mówi o najlepszym polskim skoczku narciarskim?

Małysz w Internecie: Lepszy niż F-16

11-01-2001. WWW.ADAMMALYSZ.COM. Co Internet mówi o najlepszym polskim skoczku narciarskim?

Gdyby dziś odbywały się wybory prezydenckie, to ich wynik byłby chyba przesądzony. Przynajmniej w internecie. Internauci są przekonani, że na czele państwa powinien stanąć... Adam Małysz.

Ostatnie sukcesy Małysza na Turnieju Czterech Skoczni niemal natychmiast przełożyły się na internet: na wirtualnych stronach wszystkich polskich portali nazwisko polskiego skoczka i jego trenera Apoloniusza Tajnera pojawia się co rusz.

Wyszukiwarka Onetu na nazwisko Małysz doznaje lekkiej zadyszki - wyświetlają się aż 1384 dokumenty. Jest strona lekarza, jubilera i nawet drukarza, ale ponad 90 procent to dokumenty dotyczące pochodzącego z Wisły skoczka narciarskiego.

Małysz i... piękna pani

Niektóre zresztą nie takie znowu o nim. Kilku sprytnych właścicieli witryn wymyśliło sposób na częstsze odwiedzanie swoich stron i dopisało do tytułu nazwisko Małysza. Klikamy "małysz", a zamiast skoczni, nart i zawodnika pojawiają się piękne modelki i uśmiechami zapraszają na stronę agencji.

Za sprawą wyczynów Małysza kolejna kampania prezydencka zapowiada się pasjonująco. Tak przynajmniej wynika z sympatii, jakie zgłaszają na komputerowych stronach internauci. "Małysz, skacz tak dalej i mam nadzieję, że zostaniesz prezydentem" - zapowiada niejaki Łoś na stronie Interii. "Oddam swój głos na Adama" - krzyczy na czacie dziewczyna o nicku ONA22. "Tajner na prezydenta!!!" - czytamy w komentarzu do tekstu o naszym skoczku w wirtualnym wydaniu "Polityki".

Portale organizują sondaże, w których uczestnicy mogą się wypowiedzieć o umiejętnościach Małysza i próbować przewidzieć dalszy rozwój kariery skoczka. "Czy Adam Małysz powtórzy sukces na Turnieju Czterech Skoczni w przyszłym roku? - pyta portal Hoga. Setki osób, które wzięły udział w zabawie, podzieliły się na dwa obozy. Połowa wierzy w Polaka, pozostali sądzą, że w przyszłym roku taka sztuka raczej mu się już nie uda.

W portalu Ahoj inna sonda: "Czy Adam Małysz skoczy w Harrachovie 200 metrów?". Kibice nie mają wątpliwości - aż 75 procent uważa, że tak się stanie.

Sobowtóry na czatach

W Internecie ludzie złorzeczą na polską telewizję, która nie przeprowadzi najprawdopodobniej transmisji konkursu skoków z Harrachova. "Jeśli telewizja nie da transmisji, ja nigdy już nie zapłacę abonamentu" - grozi człowiek podpisany TMD. "To wina tych >sępów z Woronicza<" - wtóruje mu Jurek. Okazję umiejętnie wykorzystuje m.in. portal Onet, który już zapowiedział, że w czasie weekendu na żywo będzie informował swoich czytelników o przebiegu zdarzeń i wynikach Małysza [Jak się dowiedzieliśmy w redakcji sportowej TVP1 - oba konkursy: sobotni i niedzielny - będą jednak w telewizji transmitowane na żywo - przyp. red.]

W Interii miłośnicy komputerów i skoków gremialnie wyrażają swoje uwielbienie dla naszego skoczka. "Ktoś odkurzył stare hasło Gierka: Polak potrafi" - pisze Slimakk. Lambada dodaje, że teraz i my możemy "krzepić się nadzieją, że Polacy są zdolni zrobić coś znacznie lepszego niż amerykańskie F-16". No i jeszcze oryginalny komentarz Pajdy, który nieco zmodyfikował powiedzenie Mikołaja Reja i przyznał, że "Małysz pokaże wszystkim, że Polacy nie gęsi i swych Orłów mają".

Teraz szefowie portali o niczym innym nie marzą, tylko o zaproszeniu najlepszego polskiego skoczka na swoje czaty. Tak, by mógł na żywo pogawędzić z internautami. Na razie zawodnik startuje i co najmniej do marca nie będzie miał na to czasu, ale... Na wirtualnych pogawędkach pojawiają się jego sobowtóry.

Niedawno na czacie Interii zjawiło się kilku osobników o nicku Małysz, w tym samym dniu na kanał "Przyjaciele czata Onetu" przybyło dwóch Adamów Małyszów. Co ciekawe, każdy zapewniał, że to on jest tym prawdziwym...