Skoki narciarskie. Łukasz Kruczek: Treningi były mocno stresujące

W miniony piątek polscy skoczkowie zakończyli zgrupowanie w Zakopanem, które było kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu. W szlifowaniu formy naszym zawodnikom przeszkadzał porywisty wiatr, jednak wszystkie założenia udało się zrealizować.

Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

- Zakopane było ciężkie pogodowe, praktycznie przez trzy czwarte zgrupowania mieliśmy bardzo duże problemy z wiatrem. Treningi były mocno stresujące, ale na szczęście udało się wszystko zrealizować. Podczas zgrupowania zawodnicy mieli też możliwość zaczerpnięcia oddechu w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Mieliśmy także możliwość skakania wspólnie z kadrami Słowenii (A+B) i zobaczenia/podpatrzenia nad czym oni właśnie pracują, co testują, etc. - opowiada Łukasz Kruczek.

- Nie mamy wielkiego porównania jeśli chodzi o dyspozycję drużyny. Skakaliśmy wprawdzie z Niemcami, a w ostatnim tygodniu ze Słoweńcami, ale stan skakania weryfikują zawody. Z grupy "A" dobrze prezentują się Stoch oraz Żyła, a z młodzieżowej lepiej w Zakopanem skakali bracia Miętus. Generalnie Zakopane było ciężkie ze względu na warunki i nie zawsze skoki dobre nie miały potwierdzenia w metrach i na odwrót - ocenia trener polskiej kadry.

- Jeśli chodzi o Kamila Stocha to oczywiście są kwestie nad którymi cały czas pracuje. Obecnie jest zdecydowanie najlepszym naszym zawodnikiem, jednak jak ustaliliśmy przed rozpoczęciem przygotowań, letnie starty nie są dla niego priorytetem (tak było w minionym sezonie, kiedy ze względu na plany rodzinne celem był COC). Oczywiście każdy dobry start Kamila i pozostałych zawodników będzie mile widziany, gdyż w końcu po to się trenuje, a dobre starty wzmacniają pewność siebie - uważa szkoleniowiec naszych skoczków.

Już 2 i 3 lipca odbędą się konkursy Pucharu Kontynentalnego w Kranju, w których wystartują także polscy skoczkowie. Trenerzy zapowiadają, że w składzie na te zawody znajdą się skoczkowie z kadry A oraz młodzieżowej. Ostateczna decyzja zapadnie w środę.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: