Łukasz Kruczek: Pierwsze skoki 23 maja

Od zakończenia Pucharu Świata 2010/2011 minął już ponad miesiąc. Dla polskich skoczków to już ostatnie tygodnie przed rozpoczęciem intensywnych przygotowań do kolejnego sezonu. - Takiego urlopu, o jakim najczęściej się mówi to nie miał praktycznie żaden z zawodników kadry. Zdecydowana większość jest uczniami i studentami - powiedział trener kadry Łukasz Kruczek.

- Właśnie studiowaniem zajęli się po zakończeniu sezonu zimowego. Cały czas utrzymują aktywność ruchową, gdyż "zastanie się" może mieć swoje konsekwencje w późniejszym okresie. Od połowy kwietnia ta aktywność jest już regularna, z tym że jej charakter jest ogólny. Jeśli chodzi o trenerów to najpierw analizowaliśmy miniony sezon, teraz jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnego, luzu więc nie było - zdradza Łukasz Kruczek.

Pierwsze skoki naszych skoczków zaplanowane są na 23 maja w Szczyrku. Wcześniej zawodnicy przejdą testy motoryczne oraz badania lekarskie w COMS-ie.

- Oczywiście, że będą zmiany w przygotowaniach do sezonu. Co roku trening jest nieco inny, są nowe elementy - nie za dużo, ale zawsze coś. Jeśli chodzi o skład kadry to nazwiska poznamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Myślę, że niespodzianek wielkich nie będzie - zapowiada trener polskiej kadry narodowej.

Skijumping.pl - tu znajdziesz wszystko o skokach narciarskich ?

Więcej o: