Skoki narciarskie. Ammann nie skończy kariery

Ze Szwajcarii dotarły do nas bardzo dobre informacje. Czterokrotny Mistrz Olimpijski Simon Ammann zdecydował, że przynajmniej jeszcze przez jeden sezon będzie kontynuował swoją karierę sportową.

- Rok temu wiedziałem, że chcę wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Oslo i po nich zdecydować co dalej - musiałem porozmawiać z moimi bliskimi o przyszłości" - powiedział Simon Ammann. "Przed rozpoczęciem ostatniego sezonu walczyłem z bólem pleców, ale pomimo tego, mój zawód dalej sprawia mi ogromną przyjemność. Czuję się gotowy, aby podjąć wyzwanie i dalej trenować skoki na wysokim poziomie - dodał Ammann.

- W rozmowach zarówno z moimi bliskimi jak i z fanami czułem, że są po mojej stronie i będą zadowoleni, jeśli pozostanę wierny swojej ogromnej pasji jaką są skoki narciarskie. Cieszę się już na kolejne sezony w Pucharze Świata i daleki loty - podsumował Ammann.

W najbliższych dniach Szwajcar razem ze swoim kolegami rozpocznie przygotowania do sezonu letniego. Szwajcarski Związek Narciarski cieszy się z decyzji swojego najlepszego skoczka. "Dla naszych młodych zawodników jest ważne, aby Simon dalej skakał, ponieważ mogą korzystać z jego doświadczenia" - powiedział dyrektor sportowy Berni Schoedler. "Dla Simona także jest to istotne, że nie tylko będzie koncentrował się na swoich sportowych celach, ale będzie mógł swoją wiedzę oraz ducha walki przekazywać młodszym zawodnikom" - zakończył Schoedler.

Więcej na Skijumping.pl  ?

Więcej o: