Skoki narciarskie. Będą damsko-męskie drużyny?

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) planuje w przyszłym sezonie wprowadzić nowy system drużynowego Pucharu Świata. W cztero-osobowym zespole miałyby się znaleźć dwie zawodniczki i dwóch zawodników. Projekt ten wzorowany jest na biathlonowym mikście - czyli sztafecie mieszanej.

Doniesienia o nowej rywalizacji w skokach narciarskich pojawiały się od kilku dni, jednak teraz plany takie potwierdził człowiek, który rządzi i dzieli w tej dyscyplinie - Walter Hoffer: - Ten pomysł wciąż jest na etapie planów, jednak poczyniliśmy już pierwsze przygotowania podczas naszych spotkań. Wysłaliśmy także projekt do krajowych związków narciarskich, by odniosły się do niego - powiedział Austriak.

- Tylko wtedy, gdy krajowe federacje zaakceptują ten pomysł i uzyska on wsparcie Komisji Skoków Narciarskich, to wtedy zajmie się tym zarząd FIS-u. Jego spotkanie planowane jest na początku czerwca i wtedy będziemy wiedzieli, czy ten pomysł ma szansę na realizację - dodał Hoffer.

Pierwszy konkurs, w którym wzięłyby udział razem panie i panowie, miałby odbyć się na norweskiej skoczni w Holmenkollen. Żadnych konkretów jednak jeszcze nie ustalono, ale wiadomo, że formuła rozgrywania takich zawodów przyjęta by była na kilka najbliższych lat. Tymczasem pierwszy konkurs indywidualnego PŚ dla kobiet odbędzie się w lutym przyszłego roku w tureckim Erzurum.

"Potrzeba czasy, by skoki pań były popularne" - twierdzi Adam Małysz ?

Więcej o: