Skoki narciarskie. Bez Wisły we wstępnym kalendarzu PŚ

W Zurichu odbyło się spotkanie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, podczas którego ustalono wstępny kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2011/2012. Brak w nim niestety skoczni w Wiśle-Malince.

Ostateczna wersja kalendarza zostanie zatwierdzona na konferencji FIS, która w tym roku odbędzie się w czerwcu w słoweńskim Portoroz.

Tradycyjnie już rozpoczęcie sezonu w skokach odbędzie się w Kuusamo (25-26.11.2011). Nowością w kalendarzu są trzy konkursy u naszych południowych sąsiadów Czechów. W dniach 9-11.12.2011 w Harrachovie odbędą się dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Podobnie będzie w Planicy na zakończenie sezonu. Słoweńcy wzorem lat ubiegłych będą organizatorami finału Pucharu Świata w dniach 16-18.03.2012.

Zakopane będzie gościć najlepszych skoczków w dniach 20-21.01.2012. Pierwotnie zakładano trzy konkursy w Polsce - jeden w Wiśle oraz dwa w Zakopanem. Na chwilę obecną FIS zaproponował kalendarz bez zawodów w Wiśle. Wszystko rozstrzygnie się jednak w Słowenii podczas konferencji FIS.

Niespodzianką jest również brak zawodów w fińskim Kuopio. FIS już wcześniej sygnalizował, że nie jest zadowolony z ich organizacji.

Do najważniejszych imprez w tym sezonie z pewnością zaliczyć można Turniej Czterech Skoczni odbywający się na skoczniach w Niemczech oraz Austrii. FIS może utrudnić plany organizatorom i nie dopuścić Garmisch-Partenkirchen do organizacji zawodów pucharowych. Niemcy muszą zainstalować kurtyny chroniące skocznię przed wiatrem. FIS już wielokrotnie zwracał organizatorom na to uwagę, jednak nie zostały podjęte żadne kroki w tym kierunku.

Pod koniec lutego na największej obecnie skoczni świata w Vikersund odbędą się Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich (24-26.02.2012).

Do kalendarza Pucharu Świata powróciły takie miejscowości jak Bad Mitterndorf (14-15.01.2012) oraz Predazzo (04-05.02.2012), gdzie w 2013 odbędą się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym.

Wszystko o skokach narciarskich - na Skijumping.pl ?

Więcej o: