Skoki narciarskie. Wojciech Fortuna: Kruczek musi odejść!

PRZEGLĄD PRASY. Legenda polskich skoków narciarskich Wojciech Fortuna ostro krytykuje w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? trenera reprezentacji Łukasza Kruczka. - Jeśli on dalej będzie prowadził kadrę, to za trzy lata w Soczi biało-czerwoni będą tłem. Stoczymy walkę o medale, ale na uniwersjadzie. Dlatego Kruczek powinien zostać zwolniony - twierdzi mistrz olimpijski z 1972 roku.

Fortuna wyraził w Przeglądzie Sportowym żal, że mimo ogromnych sukcesów kończącego karierę Adama Małysza, nie doczekaliśmy się jeszcze godnych jego następców: - Od początków małyszomanii minęło już tyle lat. Powstały nowe skocznie, stare zostały zmodernizowane, młodzież garnie się do tego sportu, a u nas wciąż są problemy ze stworzeniem solidnej drużyny.

Winnym tego problemu jest zdaniem Fortuny trener reprezentacji, który został wybrany na stanowisko, gdy złoty medalista z Sapporo był wiceszefem Komisji Skoków. - Wspierałem go, ale skończył się okres ochronny. Jeśli jest fachowcem, to dlaczego tylu naszych skoczków prezentuje poziom drugoligowy? - pyta były zawodnik.

Fortuna twierdzi nawet, że dobre wyniki Kamila Stocha nie są zasługą Kruczka: - Przy obecnym trenerze Stoch się nie rozwinie. Jeśli Kruczek dalej będzie prowadził kadrę, to za trzy lata na igrzyskach olimpijskich w Soczi biało czerwoni będą tłem. Stoczymy walkę o medale, ale na uniwersjadzie. Dlatego Kruczek powinien zostać zwolniony - powiedział były mistrz.

- Prezes Apoloniusz Tajner wszystko widzi jednak w różowych barwach - dodał Fortuna, zdaniem którego najlepszym kandydatem do zastąpienia Kruczka byłby Heinz Kuttin. Austriak prowadził już naszą kadrę w latach 2004-2006. - Kiedyś powiedziałem, że to słaby trener i popełniłem gafę. Chciałbym przy okazji przeprosić go za to. Kuttin świetnie się zna na swojej robocie - przyznał zakopiańczyk.

Wszystko o skokach narciarskich w specjalnym dziale Sport.pl ?

Więcej o: