Skoki narciarskie. Harri Olli kończy karierę

Jeden z najbardziej utalentowanych fińskich skoczków narciarskich ogłosił zakończenie kariery. 26-letni zawodnik poinformował dziś fińskie media o tej niespodziewanej decyzji.

Olli przyznaje, że zaczął myśleć o takim posunięciu po tym, jak stało się dla niego jasne, że nie ma raczej szans na start w Mistrzostwach Świata w Oslo. - Nie chciałem nadawać temu jakiegoś specjalnego rozgłosu, po prostu tak zdecydowałem. Moja kariera jako skoczka dobiegła końca, ale na pewno pozostanę ze skokami narciarskimi w innej roli - powiedział Harri Olli.

26-letni Fin zamierza pracować w serwisie narciarskim swojego przyjaciela, przy klubie Ounasvaara w Rovaniemi. Obecny sezon był bardzo trudny dla Olliego. Dwukrotnie zmieniał trenera, został również odsunięty od startów w Pucharze Świata za obraźliwy gest w kierunku jury.

W swojej karierze niesforny Fin wygrał trzy konkursy Pucharu Świata, wszystkie w roku 2009. Największym jego sukcesem był srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Sapporo w 2007 roku na dużej skoczni w konkursie indywidualnym oraz dwa medale drużynowe.

Wszystko o skokach narciarskich - na Skijumping.pl ?

Więcej o: