Skoki narciarskie. Stoch: Moje marzenia zaczynają się spełniać

Wygrywając konkurs Pucharu Świata w Zakopanem Kamil Stoch osiągnął swój największy sukces w karierze. - Wygrana w Zakopanem była jednym z moich największych marzeń. Kolejnym jest wskoczenie do czołowej '10' klasyfikacji generalnej PŚ - mówił Stoch w wywiadzie dla TVP.

Kontuzja Adama Małysza. Groźny upadek...?

Kamil Stoch prowadził już po pierwszej serii konkursu. Udźwignął presję i w drugim skoku wylądował na 128 metrze o 4,5 punkta wyprzedzając poprzedniego lidera Toma Hilde.

- Moje marzenia zaczynają się spełniać. Teraz chcę wskoczyć do pierwszej '10' klasyfikacji generalnej PŚ - mówił Stoch tuż po konkursie w rozmowie z reporterem TVP.

Zawodnik odniósł się także do upadku Adama Małysza, który miał miejsce w pierwszej serii konkursu. - Przykro mi z powodu kontuzji Adama. Jednak takie wypadki się zdarzają, w końcu uprawiamy skoki narciarskie. Można powiedzieć, że jest to sport ekstremalny - przyznał zwycięzca niedzielnych zawodów.

Dzięki wygranej, Kamil Stoch przesunął się na 11. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Na spełnienie kolejnego marzenia nie będzie więc musiał chyba czekać zbyt długo.

8.49MB

Upadek Małysza w pierwszej serii konkursu?

Więcej o: