Skoki narciarskie. Siedmiu Polaków poleci do Norwegii

Już w ten weekend na dużej skoczni olimpijskiej w Lillehammer zmierzą się skoczkowie, rywalizujący w Pucharze Kontynentalnym. Do Norwegii pojedzie także siedmiu polskich reprezentantów.

Podczas konkursów w Lillehammer w składzie polskiej drużyny zobaczymy Marcina Bachledę, Rafała Śliża, Łukasza Rutkowskiego, Klemensa Murańkę, Tomasza Byrta, Andrzeja Zapotocznego oraz Grzegorza Miętusa. Naszym skoczkom w Norwegii będą towarzyszyli trenerzy Piotr Fijas, Adam Celej, a także serwismen - Maciej Maciusiak.

- Przy wyborze składu na te zawody kierowaliśmy się przede wszystkim względami taktycznymi, ale braliśmy pod uwagę także aktualną dyspozycję zawodników. Ustaliliśmy wcześniej, że będzie to skład mieszany, w którym znajdą się zawodnicy grupy A, którzy dotychczas mniej startowali tego lata oraz skoczkowie grupy młodzieżowej, będących w najlepszej dyspozycji - tłumaczy Łukasz Kruczek.

- Naszym celem na te zawody są przede wszystkim dobre skoki i punkty do klasyfikacji generalnej. Dodatkowo każdy start pomaga nabrać doświadczenia, które jest szczególnie ważne dla zawodników z grupy młodzieżowej. To właśnie oni już niebawem w całości przejmą starty w Pucharze Kontynentalnym - dodaje trener polskiej kadry A.

Po weekendowych konkursach nasza ekipa pozostanie na treningach w Lillehammer, a w czwartek przeniesie się do Oslo, gdzie zaplanowane są kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego. Do kraju polscy skoczkowie powrócą 19 września.

Więcej informacji o skokach narciarskich w serwisie skijumping.pl ?

Więcej o: