Skoki narciarskie. Łukasz Kruczek: Myślę, że decyzja była słuszna

Łukasz Kruczek sobotni trening w Einsiedeln ocenia jako dobry w wykonaniu polskich skoczków. Szkoleniowiec naszej kadry uważa również, że decyzja o przełożeniu kwalifikacji była słuszna.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

- Na górę skoczni nawet nie zdążyłem wjechać, więc ciężko oceniać mi warunki w trakcie tych kwalifikacji. Z tego co słyszałem, to pewnie by się dało tę serię przeprowadzić, ale byłoby to na siłę i wyniki mogłyby być loteryjne. Był bardzo silny wiatr z boku, co powodowało, że komuś mogłoby zawiać lepiej, komuś gorzej. Myślę, więc, że decyzja była słuszna - mówił po przerwanych kwalifikacjach Łukasz Kruczek.

- Dzisiejsze dwie serie treningowe były dobre w wykonaniu naszych skoczków. Dwa dobre skoki Adama, dwa bardzo dobre Stefana, jeden dobry Maćka i Dawida i dwa poprawne Krzyśka. To był taki dzień rozpoznawczy, szczególnie dla Dawida, który ma nieco mniej doświadczenia i dla niego każda zmiana skoczni jest trudna. Pozostali zawodnicy już tu skakali i zmiany obiektów nie sprawiają im problemów - dodał trener polskiej kadry.

- Długa podróż mogła mieć jakiś wpływ na zawodników, ale nie było tego jakoś bardzo po nich widać. Początek rozgrzewki był nieco trudny, ciężko było się rozruszać, ale pod koniec wszystko funkcjonowało już dobrze i na kwalifikacje skoczkowie byliby w optymalnej dyspozycji" - zapewnia Kruczek.

- Jutro ma wiać z tyłu i mniej padać niż teraz, więc pogoda może być zbliżona do tej z serii treningowych - zakończył nasz szkoleniowiec.

Więcej o skokach narciarskich czytaj na Skijumping.pl

Więcej o: