Skoki narciarskie. Kamil Stoch ponownie triumfuje

Kamil Stoch potwierdził swoją wysoką formę i pewnie wygrał niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Velenje (HS 94). Polak uzyskał 93,5 i 90m, wyraźnie wyprzedzając Stefana Hulę (86,5 i 89m) oraz Davida Unterbergera (89 i 85,5m), którzy ex aequo stanęli na drugim stopniu podium.

Na czwartym miejscu uplasował się Markus Eggenhofer (87,5 i 87m), piąty był Mitja Meznar (85 i 88m), a czołową szóstkę zamknął Primoż Pikl (87,5 86m).

Dobrze spisali się dziś siódmy Maciej Kot (87 i 85m) oraz nasi pozostali młodzi reprezentanci - Dawid Kubacki (85 i 82,5m) i Krzysztof Miętus (83,5 i 84,5m), sklasyfikowani ostatecznie ex aequo na 16. miejscu.

Pierwsze punkty w tym sezonie wywalczył również Łukasz Rutkowski, jednak skoki na 84 i 77m wystarczyły na zaledwie 27. lokatę. Konkursu do udanych nie zaliczy Marcin Bachleda, który spadł na 78 metr i zajął ostatecznie 51. miejsce.

O sporym pechu może dziś mówić Andreas Strolz, któremu skoki na 90 i 92,5m dałyby podium, gdyby nie upadek przy lądowaniu w finałowej serii. Austriak ostatecznie musiał zadowolić się 10. lokatą. Kolejne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego zaplanowane są na 9 i 10 lipca, w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.