Skoki narciarskie. Uhrmann postanowił kontynuować karierę

31-letni zawodnik - Michael Uhrmann postanowił kontynuować swoją sportową karierę. Niemiec okres świąteczny przeznaczył na wypoczynek oraz na podjęcie decyzji dotyczącej swojej przyszłości.

- Skoki narciarskie sprawiają mi ogromną radość - powiedział srebrny medalista z Vancouver. - Moje dwunaste miejsce w Pucharze Świata było lepsze niż zajęta pozycja przed dwoma laty. Widzę jeszcze w sobie możliwości, aby być lepszym zawodnikiem - dodał Niemiec.

Uhrmann jasno określa swój sportowy cel. - Najbliższe Mistrzostwa Świata odbędą się na skoczni w Holmenkollen. Nie chcę być tam tylko aktywnym uczestnikiem, ale chciałbym odnieść sukces - mówił Uhrmann.

W ostatnim sezonie Uhrmann był najlepszym Niemcem w Pucharze Świata. Wywalczył srebrny medal w konkursie drużynowym w Vancover, ponadto zajął piątą lokatę na skoczni normalnej w indywidualnych zmaganiach a w Pucharze Świata ośmiokrotnie sklasyfikowany był w pierwszej "10".

Jak na razie Uhrmann nie określił jak długo będzie jeszcze aktywnym sportowcem. - W moim wieku jest to najlepsza opcja - podejmowanie decyzji z sezonu na sezon. Dalsze skakanie ma sens, tylko wtedy jeśli będę w stanie rywalizować z innymi oraz jeśli skoki będą sprawiały mi radość - zakończył Michael Uhrmann.

Specjalny serwis o skokach. Wypróbuj Skijumping.pl ?

Więcej o: