Kamil Stoch: Zacząłem się naprawdę cieszyć skokami

- Zacząłem się naprawdę cieszyć tymi skokami, moja forma się stabilizuje, trochę szkoda, że tak mało konkursów do końca sezonu - powiedział Kamil Stoch po wygraniu kwalifikacji w Oslo. Relacja na żywo w niedzielę od 13.45 na Sport.pl.

Stoch wygrał kwalifikacje w Oslo ?

Kamil Stoch, obok Adama Małysza, był bohaterem dzisiejszego dnia na Holmenkollen. Polski reprezentant wygrał kwalifikacje skokiem na 134m.

- Czuję się wspaniale, bardzo mnie cieszy, że mogłem sobie tak dłużej polecieć. Nie zmarzłem czekając na miejscu dla lidera kwalifikacji. Również mój pierwszy skok treningowy był bardzo dobry, ale warunki słabsze. Tym razem dopisały i warunki i sam skok - opowiada Kamil Stoch.

- Trochę za wcześnie zacząłem się zbierać do lądowania i mnie docisnęło, ale po to się trenuje, żeby tak daleko skakać. Wiązania może odrobinę pomogły, ale tu przede wszystkim dobry był sam skok. Ta skocznia jest bardzo ładna wizualnie i przyjemna w skakaniu, po prostu super. Rozbieg jest tu zupełnie inny niż kiedyś, również próg jest lepszy - ocenia skoczek z Zębu.

- Zacząłem się naprawdę cieszyć tymi skokami, moja forma się stabilizuje, trochę szkoda, że tak mało konkursów do końca sezonu, ale najlepsze przed nami - Planica - zakończył Stoch.

Specjalny serwis o skokach. Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: