Skoki narciarskie. Stoch: Będę bardziej wyluzowany

Kamil Stoch skoczył najdalej z polskich skoczków w jednoseryjnym konkursie drużynowym na skoczni K-116 w Lahti. Naszemu młodemu reprezentantowi dopisuje humor i z optymizmem czeka na kolejne konkursy.

- Myślę, że moje dzisiejsze skoki były naprawdę bardzo dobre i jestem z nich zadowolony. To trochę zbyt wiele powiedziane, że byłem dziś najlepszy z Polaków, ponieważ warunki były bardzo zmienne. Myślę, że każdy z nas oddał skoki na miarę swoich aktualny możliwości. Ten wynik nie jest może zupełnie satysfakcjonujący, ale dla nas całkiem niezły - mówił Kamil Stoch.

- Te dzisiejsze skoki były odrobinę lepsze niż wczorajsze i bardziej stabilne. Wczoraj przede wszystkim chodziło o zapoznanie ze skocznią, bo to zupełnie inny obiekt od tych, na których skaczemy normalnie w Pucharze Świata - przyznaje nasz reprezentant.

- Będę się teraz starał być bardziej wyluzowany na zawodach, ale oczywiście będę dawać z siebie wszystko, chcę aby te skoki mnie cieszyły. Im więcej oddaję dobrych skoków, tym większej nabieram pewności siebie. Mój plan na jutro to oddanie dwóch swoich normalnych skoków. Sezonem nie jestem zmęczony, chciałbym żeby trwał bardzo długo, ale głównie dlatego, że wiem co mnie czeka po sezonie - nauka i nadrabianie zaległości na studiach. To mnie stresuje bardziej niż zawody Pucharu Świata - zakończył Kamil Stoch.

Wszystko o skokach na Skijumping.pl ?

Więcej o: