Tak Granerud zareagował na koniec kariery Kamila Stocha

Kamil Stoch oficjalnie zakończył karierę po zmaganiach w Planicy. Po jego ostatnim występie z całego świata zaczęły spływać podziękowania. Teraz dedykowane wpisy dodali polscy skoczkowie. Padły piękne słowa.
Kamil Stoch niesiony przez kolegów po zakończeniu kariery w skokach narciarskich, Planica, Słowenia, 29 marca 2026 r.
Fot. REUTERS/Borut Zivulovic

Kamil Stoch oddał swój ostatni skok w karierze skoczka narciarskiego. Tym samym dobiegła końca piękna i pełna sukcesów kariera Kamila Stocha, który ma na koncie m.in. trzy złota olimpijskie, dwa mistrzostwa świata, dwie Kryształowe Kule, trzy wygrane Turnieje Czterech Skoczni, dwa zwycięstwa cyklu Raw Air, a także 39 triumfów w konkursach indywidualnych Pucharu Świata.

Zobacz wideo Kamil Stoch ujawnia, co zamierza robić już po zakończeniu kariery

Gwiazdy żegnają Kamila Stocha

Po zakończeniu rywalizacji zaczęły spływać podziękowania. Dzień przed ostatnim konkursem w Planicy specjalne nagranie dla Kamila Stocha przygotował Juergen Klopp. - Cześć Kamil! Już jesteś legendą tego sportu i będziesz tak postrzegany do końca życia. Zrobiłeś wiele wspaniałych rzeczy. Powiedziano mi, że przechodzisz na emeryturę. Obaj wiemy, że dopiero wtedy zaczyna się życie. Wszystkiego dobrego z okazji nadchodzących wydarzeń. Od teraz będziesz skakał w inny sposób - stwierdził były trener Liverpoolu, któremu kibicuje polski skoczek.

Teraz zaczęły spływać podziękowania od kolegów z kadry. "Legenda" - czytamy na instastories Aleksandra Zniszczoła.

"Mistrz, Legenda, Autorytet, Lider… A do tego dobry, skromny człowiek i super kolega. Jestem dumny, że mogłem być świadkiem wielu z Twoich sukcesów, a niektóre z nich dzielić razem z Tobą. Wszystkiego najlepszego na sportowej emeryturze! Spełniaj marzenia" - napisał Maciej Kot na Instagramie.

 

Zobacz też: Stoch przemówił po ostatnim konkursie. Te słowa mówią wszystko

"Kamil Stoch - to był zaszczyt pracować z Tobą i rywalizować na skoczniach świata przez tyle lat. Pewien etap w polskich skokach się kończy, inny się zaczyna, Kacper Tomasiak pokazał nam że się da i uratował nam wszystkim ten jakże trudny sezon. Teraz chwila odpoczynku i wracamy do pracy aby kolejny sezon był pełen tych radosnych momentów" - wyznał Dawid Kubacki.

 

"Dzięki. To była przyjemność być z tobą w jednej drużynie" - stwierdził Piotr Żyła.

 

To nie wszystko. Głos zabrali także inni skoczkowie. "Dziś Kamil Stoch oddał swój ostatni skok. Jestem zaszczycony, że mogłem oglądać go w telewizji, inspirować się nim, a potem rywalizować z nim w zawodach. Dziękuję, legendo" - napisał w serwisie X Fatuh Arda Ipcioglu.

Halvor Egner Granerud na Instastories wrzucił zdjęcie z Kamilem Stochem, które podpisał: "Ostatni dzień bycia zagorzałym fanem" - wyznał.

Więcej o: