"Wszystko jasne". FIS nagle ogłasza ws. Małysza. Tak go nazwali

Już w środę 26 lutego rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Trondheim. Do tej imprezy przygotowują się również polscy skoczkowie. Biało-Czerwoni w przeszłości mogli liczyć na liczne medale podczas tej imprezy. W trakcie kariery Adam Małysz zdobył na mistrzostwach świata aż sześć krążków. Teraz jego sukcesy postanowiła przypomnieć FIS. "Legenda" - zachwyca się nim federacja.
Zmiany w emeryturach. Konkretna grupa otrzyma wyższą wypłatę - zdjęcie ilustracyjne
Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym zabraknie m.in. Kamila Stocha. To najbardziej kontrowersyjna decyzja trenera Thurnbichlera. Eksperci wskazują, że dla zasłużonego skoczka może być to ostatnia tak ważna impreza w karierze. Stoch na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym zdobył łącznie sześć medali - dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe.

Zobacz wideo Ewa Swoboda halową mistrzynią Polski! "Nie było wspaniale"

FIS przypomniał sobie o Małyszu. "I wszystko jasne"

Przed Kamilem Stochem polscy kibice mieli Adama Małysza. Legendarny skoczek na mistrzostwach świata też zdobył sześć medali - tyle co Stoch - ale aż cztery z nich były koloru złotego. Teraz o sukcesach obecnego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego przypomniała sobie FIS. W przeddzień kolejnych mistrzostw świata federacja zamieściła wpis, w którym przypomina wyczyn Małysza z 2003 roku.

"Legenda! Adam Małysz i wszystko jasne" - czytamy we wpisie, który skupia się na dwóch złotych medalach, które Polak zdobył na mistrzostwach świata w 2003 roku.

"Adam Małysz zdobył dwa złote medale w 2003 roku i był pierwszym skoczkiem od Hansa-Georga Aschenbacha w 1974 roku, który zdobył dwa tytuły na dwóch różnych skoczniach w tym samym roku" - informuje FIS w opublikowanej ciekawostce.

"Kolejnym skoczkiem, który wygrał dwa złote medale był Stefan Kraft w 2017 roku" - dodała federacja we wpisie.

Tegoroczne mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym odbędą się w Trondheim. Ceremonię otwarcia zaplanowano na jutro - środę 26 lutego. Zawody potrwają do 9 marca. Reprezentację Polski w skokach narciarskich będą reprezentować Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Jakub Wolny oraz Piotr Żyła - obrońca tytułu w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej.

Więcej o: