Fatalne wiadomości z Vikersund z samego rana. Skoki odwołane, nie było wyjścia

Już w sobotę 16 marca odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na mamucim obiekcie w Vikersund najlepsi skoczkowie świata powalczą nie tylko o punkty do klasyfikacji generalnej, ale także cyklu Raw Air. Niestety, na kilka godzin przed planowanym startem zawodów z Norwegii napłynęły niepokojące wiadomości. Organizatorzy musieli podjąć trudną decyzję.

Już w ten weekend poznamy kolejnego zwycięzcę prestiżowego cyklu Raw Air. Do rozegrania zostały już tylko dwa konkursy, zaliczane do klasyfikacji tej imprezy. Wszystko rozstrzygnie się na mamuciej skoczni w Vikersund, gdzie najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w sobotę i niedzielę. Nie zabraknie oczywiście Polaków, choć niestety, nie walczą oni o czołowe lokaty.

Zobacz wideo Kto następcą Lewandowskiego w kadrze? "Coś da się ulepić"

Walka w Raw Air bez udziału Polaków. Kłopoty organizatorów już na starcie

O kolejne punkty Pucharu Świata i Raw Air powalczy czterech naszych reprezentantów. Będą to Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Niestety w piątkowym prologu słabo poradził sobie Maciej Kot i nie zobaczymy go w sobotę na skoczni. Faworytem do zwycięstwa będzie natomiast bez wątpienia Stefan Kraft. Austriak jest liderem zarówno Raw Air, jak i klasyfikacji generalnej PŚ. W tym sezonie prezentuje fantastyczną formę.

Nim jednak do rywalizacji na mamucie przystąpią panowie, planowany jest konkurs Pucharu Świata kobiet. Ten miał rozpocząć się już o godzinie 10:00, a wcześniej zaplanowano serię próbną. Niestety, z Norwegii napłynęły wiadomości, że panie nie mogły oddawać skoków. Wszystko przez fatalne warunki atmosferyczne.

Na skoczni wieje bardzo silny wiatr (8-9 m/s), który oczywiście stanowi wielkie zagrożenie. A podmuchy mogą sięgać nawet kilkunastu metrów na sekundę. Organizatorzy zdecydowali zatem o odwołaniu serii próbnej. Jak podał portal Skijumping.pl, przesunięto też godzinę rozpoczęcia konkursu głównego. Najwcześniej ma on ruszyć o 10:30.

AKTUALIZACJA 10:20:

Niestety szybko pojawiła się informacja, że konkurs pań na mamuciej skoczni w Vikersund został ostatecznie odwołany. Jury podjęło taką decyzję z uwagi na pogodę. Problemem był już nie tylko porywisty wiatr, ale także opady deszczu ze śniegiem. 

To oczywiście bardzo niepokojąca wiadomość przed startem konkursu panów. Jeśli wiatr się nie uspokoi, nie będziemy mogli obejrzeć fantastycznych lotów na jednej z największych skoczni świata. Nadal pozostaje jednak sporo czasu do startu konkursu panów. Ma on rozpocząć się o 16:00. Wcześniej, bo na 14:45, zaplanowano serię próbną. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo oraz aktualnych wyników na naszej stronie internetowej Sport.pl, oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.