Thurnbichler reaguje. Oto skład Polaków na Raw Air

Dawid Kubacki za Pawła Wąska na Raw Air - taką decyzję podjął Thomas Thurnbichler po zakończeniu weekendu Pucharu Świata w Lahti. W przyszłym tygodniu rywalizacja odbędzie się w Oslo, a później także w Trondheim i Vikersund. To przedostatni akt trwającego sezonu w skokach narciarskich. Relacje na żywo z Raw Air na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Weekend w Lahti był niezwykle udany dla Aleksandra Zniszczoła. 29-latek był jedynym Polakiem, który punktował w zawodach indywidualnych, a w niedzielę wywalczył pierwsze podium w karierze. Potwierdził, że obecnie jest liderem kadry polskich skoczków. - Bardzo się cieszę, wczoraj rozmawiałem z Piotrkiem Żyłą, że chciałbym stanąć na podium tutaj w Lahti, to jest magiczne miejsce dla mnie - mówił po zawodach.

Zobacz wideo To on uczy polskich skoczków latać. Oto jak pracuje

Thomas Thurnbichler podjął decyzję. Dawid Kubacki wraca na Raw Air!

Za tydzień skoczkowie rozpoczną rywalizację w Raw Air. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował już ws. składu na zmagania w Norwegii. Austriak zdecydował się na jedną zmianę - Dawid Kubacki po tygodniowej nieobecności zastąpi Pawła Wąska. 24-latek spisywał się fatalnie w Lahti i niewykluczone, że to dla niego koniec sezonu.

Oprócz Kubackiego na norweskich skoczniach zaprezentują się także Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Maciej Kot. To oznacza, że Thomas Thurnbichler wykorzystał całą kwotę startową.

W piątek 8 marca odbędzie się prolog do sobotniego konkursu w Oslo. Rywalizacja na Holmenkollen zakończy się w niedzielę. Później we wtorek i środę (12 i 13 marca) skoczkowie będą rywalizować w Trondheim, a na zakończenie Raw Air zaprezentują się w Vikersund. Relacje na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Warto zaznaczyć, że na Raw Air wystąpią także skoczkinie. Harald Rodlauer zabierze do Norwegii Polę Bełtowską, Annę Twardosz oraz Nicole Konderlę. Panie również będą rywalizować na trzech skoczniach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.