Ależ to się zaczęło! Sceny w Lahti. Rekord za rekordem [WIDEO]

Zawody kobiecego Pucharu Świata w Lahti miały nieprawdopodobny przebieg. W pierwszej serii Nika Kriznar skoczyła na 127 metrów i ustanowiła rekord obiektu. Potem jej wynik przebiła Eva Pinkelnig, ale to, co w ostatnim skoku całego konkursu zrobiła Słowenka, przeszło najśmielsze oczekiwania. Przebiła granicę 130 metrów i w ten sposób zapewniła sobie zwycięstwo. Jej reakcja na ten wynik mówiła sama za siebie.

Już niebawem w Lahti rozpoczną się zawody Pucharu Świata mężczyzn. Wcześniej na skoczni Salpausselka (HS130) odbył się konkurs indywidualny kobiet z udziałem Anny Twardosz oraz Poli Bełtowskiej. Miał on niesamowity przebieg oraz jedną bohaterkę.

Zobacz wideo Niezwykła skocznia w Polsce! Tylko spójrzcie, jak jest zrobiona

Nika Kriznar wygrała zawody Pucharu Świata w Lahti. Trzykrotnie pobito rekord skoczni

Już w pierwszej serii spektakularnym wyczynem popisała się Słowenka Nika Kriznar, która skoczyła na 127 m i ustanowiła nowy kobiecy rekord obiektu. Niewiele gorzej poszło Austriaczce Jacqueline Seifriedsberger, uzyskane przez nią 125 m dawało jej drugie miejsce. Trzecia była Japonka Yuki Ito (122,5 m).

Wydawało się, że Kriznar nie nacieszy się długo swoim osiągnięciem, gdyż w drugiej serii Eva Pinkelnig skoczyła na 128,5 m i została nową rekordzistką. Słowenka odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób i w swojej drugiej próbie, a ostatniej w całym konkursie uzyskała aż 131,5 m. Wniebowzięta była i ona, i trener słoweńskich skoczkiń. To oczywiście wystarczyło 23-latce do wygrania konkursu, pomiędzy nią a trzecią Pinkelnig uplasowała się Seifriedsberger (125 m w drugiej serii).

Punkty do klasyfikacji generalnej PŚ zdobyła również Twardosz. Po skoku na 108 m awansowała do drugiej serii, w której uzyskała 102,5 m. To dało jej 29. miejsce. Natomiast Bełtowska w pierwszej próbie poleciała na zaledwie 93,5 m i zajęła 40., czyli ostatnie miejsce.

Puchar Świata w Lahti. Wyniki konkursu indywidualnego kobiet

  • 1. Nika Kriznar - 254,1 pkt
  • 2. Jacqueline Seifriedsberger - 246,5 pkt
  • 3. Eva Pinkelnig - 239,8 pkt
  • 4. Yuki Ito - 238,5 pkt
  • 5. Jenny Rautionaho - 232 pkt
  • ...
  • 29. Anna Twardosz - 161,1 pkt
  • 40. Pola Bełtowska - 52,1 pkt

Efektowny piątkowy konkurs był jedynym, jaki na ten weekend miały zaplanowane skoczkinie. Do rywalizacji wrócą w przyszłym tygodniu, gdy w Oslo odbędą się pierwsze zawody cyklu Raw Air.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.