O której skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie oglądać loty w Oberstdorfie? [TRANSMISJA, STREAM, WYNIKI]

Zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie nie zaczęły się tak, jak planowano. Czwartkowy trening oraz kwalifikacje zostały odwołane, co doprowadziło do zmian w harmonogramie. Zdecydowano, że w piątek 23 lutego odbędzie się skrócony konkurs duetów, poprzedzony oficjalnym treningiem. O której skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online, relacja live, wyniki, terminarz.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w najbliższym czasie będą odbywać się w Oberstdorfie. Tam zobaczymy czterech polskich skoczków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła oraz Piotra Żyłę. Ci mieli wystartować już w czwartek 22 lutego, lecz nastąpił nieoczekiwany zwrot.

Zobacz wideo Michał Niewiński z brązowym medalem PŚ w short tracku w Gdańsku. "To był mój cel"

Loty w Oberstdorfie. O której skoki narciarskie dzisiaj? Duże zmiany w terminarzu

Zaplanowane na ten dzień oficjalny trening oraz kwalifikacje musiały zostać odwołane z powodu zbyt porywistego wiatru, rozegraniu ich nie sprzyjała również wysoka temperatura. Nie pozostało to bez wpływu na harmonogram zawodów.

Ostatecznie ustalono, że w piątek 23 lutego odbędzie oficjalny trening, a po nim konkurs duetów w skróconej formie - zostaną rozegrane tylko dwie serie (wystartuje 12 par). Natomiast na sobotę i niedzielę zaplanowano konkursy indywidualne (poprzedzone kwalifikacjami). W nich zawodnicy powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej PŚ.

Skoki narciarskie w Oberstdorfie. Oto terminarz zawodów PŚ

piątek 23 lutego

  • 14:00 - oficjalny trening
  • 16:30 - konkurs duetów (dwie serie)

sobota 24 lutego

  • 14:30 - kwalifikacje
  • 16:00 - konkurs indywidualny

niedziela 25 lutego

  • 14:30 - kwalifikacje
  • 16:00 - konkurs indywidualny

Spośród Polaków najwyżej notowany w "generalce" PŚ jest 23. Zniszczoł (224 pkt), tuż za nim są 24. Kubacki (183 pkt) i 25. Żyła (177 pkt) oraz 27. Stoch (135 pkt). Zdecydowanym liderem cyklu jest Stefan Kraft (1386 pkt), na podium są również Ryoyu Kobayashi (1181 pkt) i Andreas Wellinger (1102 pkt).

O której skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie oglądać loty w Oberstdorfie? [TRANSMISJA, STREAM, WYNIKI]

Piątkowy konkurs duetów w Oberstdorfie rozpocznie się o godzinie 16:30. Transmisję TV będzie można oglądać w TVN oraz Eurosport 1 (kanał płatny), a stream online w serwisie Player. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej i wyników na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.