FIS namieszał. Thurnbichler niezadowolony. Szalony plan na loty w Oberstdorfie

W czwartkowe popołudnie miał odbyć się trening oraz kwalifikacje do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Oberstdorfie. Jednak z powodu porywczego wiatru jakiekolwiek skoki nie były możliwe, co spowodowało całkowite zmiany w planie zawodów na ten weekend. Skakanie rozpocznie się od piątkowego konkursu duetów, który w ogłoszonej formie może skończyć się w niespełna godzinę. Przeciwko takiemu rozwiązaniu głosował trener polskiej kadry.

Po zmaganiach w amerykańskim Lake Placid i japońskim Sapporo skoczkowie narciarscy wrócili do Europy, żeby w ten weekend wziąć udział w zawodach Pucharu Świata na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. 

Zobacz wideo Adam Małysz skomentował PolSKI Turniej. "Słoweńcy prowadzili, niestety Austriacy ich wyprzedzili"

W czwartek miał odbyć się trening, a także kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Nic jednak z tego nie wyszło z powodu mocnych podmuchów wiatru, które uniemożliwiły jakiekolwiek skakanie w Oberstdorfie w czwartkowe popołudnie.

Szalone zmiany w planie zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie 

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że w piątek i sobotę przeprowadzone zostaną konkursy indywidualne, a w niedzielę odbędzie się konkurs duetów. Postanowiono jednak inaczej i w piątek skoczkowie zmierzą się w zawodach duetów, w których każda z reprezentacji wystawi dwóch zawodników.

Przeprowadzone zostaną zaledwie dwie serie, w których weźmie udział 12 par. Można więc się spodziewać, że całość potrwa niespełna godzinę! Za to w sobotę i niedzielę odbędą się kwalifikacje oraz konkursy indywidualne na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. 

Plan zawodów PŚ w Oberstdorfie:

piątek 23 lutego:

  • 14:00 - trening
  • 16:30 - konkurs duetów (2 serie)

sobota 24 lutego:

  • 14:30 - kwalifikacje
  • 16:00 - konkurs indywidualny

niedziela 25 lutego:

  • 14:30 - kwalifikacje
  • 16:00 - konkurs indywidualny

Kacper Merk z Eurosportu poinformował, że trener Polaków Thomas Thurnbichler i szkoleniowiec Niemców Stefan Horngacher chcieli dwóch skoków treningowych i trzech serii w konkursie duetów, ale zostali przegłosowani przez pozostałych trenerów.

Polaków w Oberstdorfie reprezentuje czterech skoczków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.