Fatalne wieści z Oberstdorfu. Jest decyzja. Spełnił się czarny scenariusz

W ten weekend zaplanowano zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich. Na mamucie w Oberstdorfie skoczkowie mają rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych oraz w jednym konkursie duetów. Jednak warunki pogodowe w niemieckiej miejscowości nie pozwalają na spokojne skakanie w czwartek. Zapadła decyzja o odwołaniu serii treningowej i kwalifikacji.

Na mamucie w Oberstdorfie skakać ma czterech Polaków - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł. Łącznie o punkty Pucharu Świata powalczy 53 zawodników.

Zobacz wideo Skoki do wody. Robert Łukaszewicz z kwalifikacją olimpijską! "Moje marzenie sportowe się spełniło"

Wiatr paraliżuje loty w Oberstdorfie

Zgodnie z pierwotnym planem o godzinie 14:15 miał rozpocząć się oficjalny trening, a o 16:40 miał być start kwalifikacji. Przez zbyt mocny wiatr rozegranie serii treningowej i kwalifikacyjnej jest praktycznie niemożliwe. Całe popołudnie wieje w różnych kierunkach na całym zeskoku skoczni mamuciej w Oberstdorfie, najmocniej nad bulą. W dodatku temperatura jest dość wysoka, wynosi nawet 14 stopni Celsjusza.

Ostateczna decyzja zapadła po 16:30. Jury zawodów zakładało, że skoki mogą rozpocząć się najpóźniej o 17:00, ale wiatr wciąż krzyżował plany. Sędziowie byli zmuszeni do odwołania czwartkowych skoków. Przewidziano za to zmianę planów, która wywróci ten weekend do góry nogami.

Według doniesień m.in. Jakuba Balcerskiego ze Sport.pl nowy plan zakłada treningi i pierwszy konkurs indywidualny w piątek (bez kwalifikacji do niego). W sobotę odbyłyby się kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego oraz same zawody, a w niedzielę konkurs duetów przeniesiony z piątku.

Kacper Merk z Eurosportu podaje, że o godzinie 17:00 rozpocznie się oficjalne spotkanie trenerów ws. zmian w planie weekendu.

Skoczkowie pierwszy raz w tym sezonie powalczą o punkty Pucharu Świata na skoczni mamuciej. W styczniu mieliśmy mistrzostwa świata w lotach narciarskich na austriackim mamucie Kulm. Tytuł mistrzowski wywalczył Stefan Kraft.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.