O której dzisiaj skoki narciarskie w Sapporo? Piątek 16 lutego [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIKI]

Puchar Świata w skokach narciarskich przeniósł się ze Stanów Zjednoczonych do Japonii. Na starcie zawodów w Sapporo stanie pięciu Polaków, których wyjątkowo nie poprowadzi Thomas Thurnibichler. W piątek 16 lutego polskich skoczków czekają kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego. O której dzisiaj skoki narciarskie w Sapporo? Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i stream online, relacja live, wyniki, terminarz.

W Pucharze Świata w skokach narciarskich trwa pozaeuropejska część sezonu. Niedawno zawodnicy rywalizowali w Lake Placid, gdzie najlepsze wyniki w sezonie osiągnęli Polacy - w pierwszym konkursie szósty był Aleksander Zniszczoł, a w drugim na czwartej pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła. O poprawienie tych rezultatów powalczą w Sapporo.

Zobacz wideo Niezwykła skocznia w Polsce! Tylko spójrzcie, jak jest zrobiona

Kiedy skoki narciarskie w Sapporo? Oto terminarz zawodów PŚ

W składzie na japońskie zawody poza Żyłą i Zniszczołem znaleźli się: Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Klemens Murańka, który zastąpił słabo dysponowanego Pawła Wąska. Skoczkowie będą musieli sobie radzić bez odpoczywającego trenera Thomasa Thurnbichlera. Zastąpi go jego asystent Wojciech Topór.

Polacy w Sapporo będą walczyć o kolejne punkty PŚ, które pozwoliłyby im poprawić sytuację w klasyfikacji generalnej. Poza Murańką wszyscy zajmują miejsca w trzeciej dziesiątce. Najlepiej radzi sobie Zniszczoł (22.), potem są Żyła (24.), Kubacki (26.) oraz Stoch (28.). Liderem cyklu jest Stefan Kraft (1236 pkt), mający sporą przewagę nad Andreasem Wellingerem (1027 pkt) oraz Ryoyu Kobayashim (1021 pkt). Podczas nadchodzącego weekendu zawodnicy będą mieli dwie okazje na powiększenie dorobku w "generalce".

Ze względu na intensywne opady śniegu zmianie uległ harmonogram na piątek 16 lutego. W rozpoczętym o godzinie 6:00 czasu polskiego treningu skoki oddało tylko 12 zawodników, po czym rywalizację przerwano. Według nowego planu trening zostanie wznowiony o godz. 8:00, a kwalifikacje rozpoczną się ok. godz. 9:00.

Terminarz Pucharu Świata w Sapporo

piątek 16 lutego

  • oficjalny trening - dokończenie przesunięte na 8:00
  • kwalifikacje - przesunięte na 9:00

sobota 17 lutego

  • seria próbna - 7:00
  • konkurs indywidualny - 8:00

niedziela 18 lutego

  • kwalifikacje - 1:30
  • konkurs indywidualny - 3:00

O której dzisiaj skoki narciarskie? Gdzie oglądać PŚ w Sapporo? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE, RELACJA LIVE, WYNIKI]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego w Sapporo odbędą się w piątek 16 lutego o godz. 9:00 czasu polskiego. Transmisję TV będzie można oglądać w Eurosporcie 1 (kanał płatny) oraz w serwisie Player (po wykupieniu odpowiedniego pakietu). Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej i wyników na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.