Noriaki Kasai przeskoczył skocznię. Niewiarygodny skok po podium [WIDEO]

Noriaki Kasai nie zamierza się zatrzymywać. Nie tak dawno wygrał pierwszy konkurs, od kiedy ukończył 50. rok życia, w Pucharze Kontynentalnym skakał dalej od Polaków, a teraz znów znalazł się na ustach obserwatorów. Zawodnik, który w tym roku skończy 52 lata, przeskoczył legendarną skocznię Okurayamę. Dzięki tej próbie zajął drugie miejsce w Snow Brand Megmilk Cup.

Wielu obecnych skoczków występujących w PŚ nie było jeszcze na świecie, gdy Noriaki Kasai zdobywał złoty medal mistrzostw świata w lotach w Harrachovie. Japończyk to jedna z największych, a na pewno najbardziej długowieczna z legend sportu. Na liście jego sukcesów znajdują się także medale olimpijskie i podia Pucharu Świata. W tych rozgrywkach debiutował ponad 36 lat temu.

Zobacz wideo Adam Małysz aż się zaśmiał, gdy zobaczył, co dla niego przygotowaliśmy

Kasai pobije rekord? Co to był za lot

W niedawnych zawodach TVh Cup skakał 125 i 130 metrów, co dało mu zwycięstwo. Kasai pozostaje wzorem dla wielu sportowców, a nie tak dawno zdradził sekret swojej długowieczności. Japończyk postanowił przebiec 150 kilometrów w cztery tygodnie. - Schudłem pięć kilogramów w miesiąc. To dodaje mi pewności siebie - mówił cytowany przez japoński portal hochi.news.

Doświadczony skoczek błysnął kolejny raz. W zawodach Megmilk Cup zajął drugie miejsce. Ustąpił miejsca jedynie Keichiemu Sato. Kasai zadziwił zwłaszcza w drugiej serii konkursu, kiedy to oddał skok na odległość 141 metrów. To aż o cztery więcej od rozmiaru skoczni. Co więcej, zrobił to w nienagannym stylu. Sędziowie byli niemal zgodnie, przyznając mu za ten skok cztery 19-stki i jedną notę 19,5. Nie było w tym przesady, bo skok rzeczywiście robi piorunujące wrażenie. 

Wygląda na to, że o Kasaim może być jeszcze głośno. Zbliża się Puchar Świata w Sapporo, podczas którego dojść może do wydarzenia bez precedensu. Japończyk może zostać rekordzistą świata. Jeśli znajdzie się w kadrze na domowe zawody, to zostanie najstarszym zawodnikiem w historii Pucharu Świata. Pobiłby wówczas swój własny rekord. Kasai w przeszłości zapowiadał, że chciałby skakać do 60 roku życia

Noriaki Kasai i jego rekordy:

  • najstarszy sportowiec, który wystąpił w Pucharze Świata w skokach narciarskich (47 lat 192 dni - 2020 rok)
  • rekordzista pod względem liczby występów w Pucharze Świata (569 indywidualnych startów)
  • rekordzista pod względem startów w skokach narciarskich na igrzyskach olimpijskich (21 konkursów)
  • rekordzista pod względem startów w skokach narciarskich na mistrzostwach świata (42 konkursy)
  • rekordzista pod względem startów na mistrzostwach świata w lotach narciarskich (13 startów)
  • najstarszy zwycięzca zawodów Pucharu Świata (42 lata, 5 miesięcy - w 2014 roku)
  • najstarszy zdobywca podium Pucharu Świata (44 lata i 9 miesięcy - 2016 rok) 
  • pierwszy sportowiec w historii, który uczestniczył w ośmiu Zimowych Igrzyskach Olimpisjkich (1992-2014)
  • najstarszy medalista igrzysk w skokach narciarskich (41 lat 254 dni - 2014 rok)
Więcej o:
Copyright © Agora SA