O której dzisiaj skoki narciarskie w Willingen? 4 lutego [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIKI]

Polscy skoczkowie przełamali się podczas zawodów Pucharu Świata w Willingen. W sobotnim konkursie zakończyli niechlubną serię konkursów poza czołową dziesiątką, a to za sprawą dobrego występu Aleksandra Zniszczoła. Tego dnia zdecydowanie najlepszy był Johann Andre Forfang, który w niedzielę 4 lutego powalczy o powtórzenie sukcesu. O której dzisiaj skoki narciarskie? Kiedy konkurs w Willingen? Transmisja na żywo w TV i stream online, relacja live, wyniki.

Polscy skoczkowie narciarscy bardzo przeciętnie spisują się w obecnym sezonie Pucharu Świata. Przez długi czas barierą nie do przebicia było dla nich Top 10 konkursu. Wyczekiwany przełom nastąpił dopiero w Willingen.

Zobacz wideo Szokująca cena parkingu w Zakopanem. "Grube przegięcie"

Kiedy skaczą Polacy? O której dzisiaj skoki narciarskie w Willingen?

W sobotnim konkursie indywidualnym po raz pierwszy Polakowi udało się zająć miejsce w czołowej dziesiątce. Dokonał tego Aleksander Zniszczoł, który był ósmy (choć po pierwszej serii był nawet trzeci). W drugiej serii wystąpił również Dawid Kubacki (skończył na 23. miejscu), natomiast nie zakwalifikowali się do niej Kamil Stoch (43.) oraz Piotr Żyła (48.). Wszyscy czterej powinni wystąpić też w niedzielę, a być może dołączy do nich Paweł Wąsek, który od przybycia do Niemiec zmaga się z przeziębieniem.

Sobotni konkurs przyniósł wiele niespodzianek, do drugiej serii nie awansował choćby lider klasyfikacji generalnej PŚ Stefan Kraft (39.). Najlepszy był Johann Andre Forfang, nowy rekordzista niemieckiej skoczni. W drugiej serii poleciał aż na 155,5 m, dzięki czemu wygrał z bardzo dużą przewagą nad drugim Ryoyu Kobayashim oraz trzecim Kristofferem Eriksenem Sundalem. Rozpędzony Forfang będzie jednym z faworytów niedzielnego konkursu indywidualnego, który poprzedzą kwalifikacje.

Skoki narciarskie dzisiaj w Willingen. Terminarz na niedzielę 4 lutego

  • 14:30 - kwalifikacje
  • 16:10 - konkurs indywidualny

O której dzisiaj skoki narciarskie? [TRANSMISJA NA ŻYWO, RELACJA LIVE, WYNIKI]

Niedzielne skoki narciarskie w Willingen będzie można oglądać w telewizji na kanałach TVN (konkurs) oraz Eurosport 1 (konkurs i kwalifikacje), a także w internecie w serwisie Player.pl (konkurs i kwalifikacje). Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowych i wyników na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.