Pogoda bezlitosna dla MŚ w lotach. FIS oficjalnie ogłosił

Sobotnie zawody mistrzostw świata w lotach zostały brutalnie storpedowane przez pogodę. Kibice zebrani na skoczni w Kulm i ci, którzy chcieli śledzić zmagania skoczków narciarskich przed telewizorami, musieli uzbroić się w cierpliwość. Jedyne, co otrzymywali, to kolejne komunikaty o przełożeniu konkursów. W końcu FIS podjęła ostateczną decyzję, którą przekazał Polski Związek Narciarski.

Już dwie godziny przed planowanym startem konkursu stało się jasne, że organizatorzy nie będą mieli łatwo. Najpierw odwołano serię próbną, a później kilkukrotnie przesuwano godzinę rozpoczęcia trzeciej serii konkursu mistrzostw świata w lotach w Bad Mitterndorf. Ostatecznie w sobotę udało się zorganizować skoki, choć porywisty wiatr omal nie zaprzepaścił całego przedsięwzięcia. 

Zobacz wideo Adam Małysz skomentował PolSKI Turniej. "Słoweńcy prowadzili, niestety Austriacy ich wyprzedzili"

Mistrzostwa świata w lotach torpeduje wiatr. Sobotnie skoki odwołane

Organizatorzy - po kilkukrotnym przekładaniu MŚ w lotach - ustalili, że godz. 16:00 to ostateczny termin. Czekano więc do samego końca z zawodami. "Zachód słońca w Bad Mitterndorf - 16:57" - napisał na Twitterze Adam Bucholz, dziennikarz portalu Skijumping.pl.

W końcu kilka minut przed godziną 16 pojawił się komunikat, że skoczkom uda się wystartować. I tak też się stało. Jednak FIS podjął inną decyzję. "Oficjalny komunikat FIS - dziś odbędzie się tylko jedna seria rywalizacji o mistrzostwo świata w lotach #Kulm2024. Trzymamy kciuki za polskich skoczków!" - przekazał Polski Związek Narciarski. Oznacza to, że zawodnicy będą mieli tylko jedną szansę, by zmienić układ klasyfikacji MŚ w lotach.

Po piątku liderem był Timi Zajc, który wyprzedził Stefana Krafta oraz Johanna Andre Forfang. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła uplasował się na szóstym miejscu, a dziewiąty był Aleksander Zniszczoł. Dawid Kubacki zakończył konkurs na 18., a Paweł Wąsek na 29. miejscu.

W niedzielę odbędzie się jeszcze konkurs drużynowy. Początek o godzinie 14:00. Relacja i wyniki na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji.

#JedenDzieńDłużej - wygraj wyjątkową aukcję

Nasi siatkarze grają z nami #JedenDzieńDłużej! Z okazji wielkiego finału WOŚP zapraszamy do charytatywnego licytowania kapitalnych pamiątek i niezapomnianych przeżyć. Aleksander Śliwka zaprasza na prawdziwy siatkarski trening, a z ostatniego "złotego" sezonu reprezentacji Kamil Semeniuk ma dla Was swoją meczówkę z podpisami wszystkich kadrowiczów, a poza tym chce się z Wami spotkać przed czerwcową Ligę Narodów i wręczyć Wam bilety VIP. To kilka z naszych wielu aukcji charytatywnych w ramach tegorocznej akcji #JedenDzieńDłużej - Gazeta.pl dla WOŚP. Wszystkie środki z licytacji trafiają na Wielką Orkiestrę. Zapraszamy do licytowania pomysłów, które przygotowali wasza Gazeta.pl i przyjaciele. [>> LISTA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.