O której dziś skoki narciarskie? 17 stycznia. Skoki w Szczyrku [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIKI]

Trwa PolSKI Turniej w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Zmagania przeniosły się na skocznię normalną w Szczyrku, gdzie odbędzie się konkurs indywidualny. Oczywiście na starcie zawodów nie zabraknie reprezentantów Polski i najlepszych zawodników świata. O której oglądać skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie transmisja na żywo? Transmisja TV, stream online.

W 2024 roku odbywa się pierwszy w historii Pucharu Świata w skokach narciarskich PolSKI Turniej. Pierwsze dni rywalizacji zawodnicy spędzili w Wiśle, gdzie rozegrano konkurs indywidualny oraz konkurs duetów. Teraz zmagania przeniosły się do Szczyrku, gdzie we wtorek 15 stycznia rozegrano kwalifikacje, a dzień później odbędzie się kolejny konkurs indywidualny. 

Zobacz wideo Tego w polskich skokach nikt się nie spodziewał. "Zdecydowanie czuję się oszukany"

Polski turniej. Skoki w Szczyrku dzisiaj na żywo. Pięciu Polaków awansowało do konkursu. Wyniki

Wtorkowe kwalifikacje wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził na podium Anze Laniska i Andreasa Wellingera. Niestety nie był to wybitny dzień dla reprezentantów Polski, chociaż cała piątka zakwalifikowała się do konkursu. 

Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Paweł Wąsek, który po skoku na 99,5 metra zajął 13. miejsce. Tuż za nim był Dawid Kubacki i to właśnie ta dwójka zdobyła dla Polski punkty w klasyfikacji generalnej turnieju. Niżej, bo na 17. miejscu uplasował się Kamil Stoch, Piotr Żyła był dopiero 31., a Aleksander Zniszczoł 34. Wszyscy wezmą udział w konkursie, ale optymizmu dla kibiców nie ma wiele. 

Na razie liderem klasyfikacji generalnej turnieju pozostają Słoweńcy, który mają sporą przewagę nad Austrią i Niemcami. Reprezentacja Polski zajmuje dopiero szóstą lokatę i praktycznie nie ma już szans na podium, a do piątych Norwegów traci aż 101,2 pkt.

Kolejna niepokojącą wieścią jest fakt, że w dniu konkursu pogoda ma być bardzo niekorzystna. Meteorolodzy przewidują w Szczyrku porywisty wiatr, który może wiać z prędkością nawet do 10 metrów na sekundę. Decyzję o tym, czy zawody zostaną rozegrane, prawdopodobnie poznamy tuż przed ich rozpoczęciem. 

PolSKI Turniej w Szczyrku. O której skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie oglądać skoki narciarskie na żywo? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Konkurs indywidualny na skoczni HS 104 w Szczyrku zaplanowano na środę 17 stycznia. Pierwsza seria zmagań rozpocznie się o godzinie 17:30, a godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna. Transmisję telewizyjną przeprowadzą stacje TVP Sport oraz Eurosport 1, a w internecie zawody będą dostępne na stronie sport.tvp.pl oraz na platformie streamingowej Player.pl. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.