Skoki narciarskie w Wiśle. O której są dzisiaj skoki narciarskie? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Po piątkowych kwalifikacjach czas na kolejne zmagania w PolSKIm Turnieju skoków narciarskich. Puchar Świata w Wiśle zainaugurują jednak nie zmagania indywidualne, a pierwszy w tym sezonie konkurs duetów. Oczywiście nie zabraknie w nim polskiej pary, którą wybrał trener Thomas Thurnbichler. O której skoki narciarskie w Wiśle? Gdzie oglądać koki dzisiaj w transmisji na żywo? Transmisja TV, stream online.

Pierwszy raz w historii odbywa się PolSKI Turniej, podczas którego skoczkowie wezmą udział w pięciu konkursach na skoczniach w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. W piątek 12 stycznia zmagania w nowym cyklu rozpoczęły kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Wiśle. W sobotę obejrzymy jednak pierwszy w tym sezonie konkurs duetów.

Zobacz wideo Adam Małysz załamuje ręce nad polskimi skokami

Kiedy są skoki narciarskie? Skoki w Wiśle dzisiaj. PolSKi Turniej ruszy z rywalizacją duetów

Piątkowe kwalifikacje wygrał Słoweniec Anze Lanisek, wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął 12. miejsce. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki i trener Thomas Thurnbichler uznał, że to właśnie ta dwójka wystartuje w konkursie duetów

Biało-Czerwoni jako duet mieli szósty wynik kwalifikacji i w sobotnich zawodach nie będą faworytami. Jako głównych kandydatów do wygranej wskazuje się Słoweńców, Austriaków i Niemców. Wyniki będą ważne również ze względu na punktację w klasyfikacji generalnej PolSKIego Turnieju. Do liderów Biało-Czerwoni tracą obecnie ponad 35 punktów. 

Warto jednak przypomnieć, że Kubacki i Żyła znają już smak zwycięstwa w zmaganiach par. W lutym 2023 roku byli najlepsi w amerykańskim Lake Placid, gdzie rozegrano pierwszy w historii konkurs duetów. Być może na własnej skoczni również będzie ich stać na sprawienie niespodzianki. 

Skoki narciarskie w Wiśle. O której są dzisiaj skoki narciarskie? Gdzie oglądać? Sobota 13.01 [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Konkurs duetów w Wiśle zaplanowano na sobotę 13 stycznia o godzinie 16:00. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna. Transmisja z obu wydarzeń dostępna będzie na kanałach TVP Sport i Eurosport 1 oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl i w serwisie Player.pl. Dodatkowo konkurs pokaże również stacja TVP 1. 

Zapraszamy również do śledzenia relacji tekstowej na żywo na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.