Dawid Kubacki wyłożył karty na stół. Brutalnie szczerze o tym, co się dzieje [WIDEO]

Polscy skoczkowie powoli wracają do dobrej formy, czego dowodem był sobotni konkurs indywidualny w Klingenthal. Piotr Żyla zajął 11., a Dawid Kubacki 15. miejsce. Mimo znacznej poprawy wynikowej względem Ruki i Lillehammer ten drugi był minimalnie zadowolony z sobotniego rezultatu. Po konkursie powiedział wprost, co sądzi o obecnej formie swojej i kolegów z drużyny. Nie owijał w bawełnę.

Po nieudanej inauguracji Pucharu Świata w Ruce, a także słabych konkursach w Lillehammer trener Thomas Thurnbichler zdecydował się dokonać zmian w składzie na Klingenthal. W Niemczech rywalizują Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Maciej Kot oraz Andrzej Stękała. Dwaj ostatni zastąpili Kamila Stocha i Aleksandra Zniszczoła.

Zobacz wideo Apoloniusz Tajner skomentował fatalny początek sezonu polskich skoczków. "Prezentują się dużo poniżej swoich możliwości"

Dawid Kubacki szczery do bólu. "Nie jest naszą ambicją"

Choć 15. miejsce było najlepszym wynikiem Dawida Kubackiego tej zimy, to zawodnik był umiarkowanie zadowolony po sobotniej rywalizacji. - Jesteśmy po pierwszym konkursie w Klingenthal. Myślę, że uczucia po tym konkursie będą trochę mieszane. Zarówno ja, jak i Piotrek oddaliśmy troszkę lepsze skoki niż w ostatnim czasie. Udało nam się swój poziom troszeczkę dźwignąć, zakręcić się gdzieś w połowie stawki. Co nie jest oczywiście naszym celem ani ambicją, bo ambicje są dużo większe - ocenił w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych Polskiego Związku Narciarskiego.

- Powolutku z dnia na dzień pracujemy nad tym, żeby te nasze skoki wróciły na dobre i dalekie tory. Myślę, że to, co w piątkowych sesjach treningowych pokazywaliśmy, to to na co nas w tej chwili stać. W sobotę był troszeczkę trudniejszy dzień, ale w niedzielę powalczymy i moim zdaniem będzie jeszcze lepiej - dodał najlepszy polski zawodnik minionej zimy.

Kubacki w sobotę w konkursie oddał skoki na odległości 131,5 oraz 130 metrów. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 33-latek plasuje się na 24. miejscu.

O której skoki narciarskie dzisiaj? PŚ w Klingenthal

W niedzielę 10 grudnia Kubacki i spółka będą mieli kolejną okazję, aby zapunktować w tym sezonie. O 14:30 na Vogtland Arenie rozpoczną się kwalifikacje, a o 16:00 konkurs. Relacja i wyniki na żywo będą dostępne na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA