O której dzisiaj skoki narciarskie? Kiedy transmisja PŚ w Klingenthal? [TERMINARZ, GODZINA]

W niedzielę 10 grudnia odbędzie się kolejny konkurs PŚ w skokach narciarskich w tym sezonie. Polscy skoczkowie na czele z Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą po dość udanej sobocie będą chcieli zaprezentować się jeszcze lepiej i potwierdzić, że powoli wracają do formy. O której dzisiaj skoki? Kiedy transmisja PŚ w Klingenthal? Terminarz PŚ 2023/2024, godzina zawodów, wyniki.

Polscy skoczkowie powoli odzyskują formę. Zarówno w piątkowych kwalifikacjach, jak i sobotnim konkursie z lepszej strony zaprezentowali się lidery naszej kadry Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Ten pierwszy ukończył zmagania indywidualne w sobotę na 11. pozycji. To najlepszy wynik Polaka w tym sezonie. Zwyciężył Karl Geiger, który dość nieoczekiwanie wyprzedził Stefana Krafta oraz Ryoyu Kobayashiego.

Zobacz wideo Maciej Kot przed zawodami Pucharu Świata w Klingenthal: Mam miłe wspomnienia z tą skocznią

PŚ w Klingenthal. Polacy z nadzieją na kolejną poprawę wyników. Kiedy skoki? Niedziela 10.12 

Oprócz Żyły i Kubackiego Thomas Thurnbichler zabrał do Klingenthal Pawła Wąska oraz Macieja Kota i Andrzeja Stękałę, którzy zastąpili Kamila Stocha i Aleksandra Zniszczoła. I choć ci trzej zawodnicy w sobotę nie zapunktowali, to również mają przebłyski dobrych skoków. W niedzielę będą mieli okazję do poprawy wyników. 

Mimo w miarę udanego konkursu Biało-Czerwoni wciąż są daleko w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najwyżej sklasyfikowany jest Żyła, który awansował z 25. na 20. miejsce. Nieznaczną stratę do niego ma Kubacki, on utrzymał 24. pozycję. Na dalszych miejscach są jeszcze Wąsek oraz Stoch, którzy tym razem nie zdobyli punktów i zaliczyli spadek. Lideruje wciąż Stefan Kraft.

PŚ w Klingenthal. O której skoki narciarskie dzisiaj? Transmisja TV za darmo, godzina, wyniki  

W niedzielę skakanie na Vogtland Arenie rozpocznie się o godzinie 14:30. Wówczas rozegrane zostaną kwalifikacje do konkursu, który rozpocznie się dwie godziny później. Transmisję zmagań będzie można oglądać na antenach TVN-u i Eurosportu. Online zawody transmitowane będą w serwisie Player.pl po wykupieniu odpowiedniego pakietu. Po wyniki na bieżąco zapraszamy do relacji tekstowej w serwisie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA