Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów. Odjeżdżają Polakom [TABELA]

Nieudany początek sezonu sprawił, że Polscy skoczkowie zajmowali odległe miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Dopiero w Klingenthal poszło im nieco lepiej, dzięki czemu dosyć znacząco poprawili dorobek i zaliczyli nieznaczny awans. Mimo to nie mogą być przesadnie zadowoleni, albowiem drużyny będące przed nimi zapunktowały jeszcze lepiej i powiększyły przewagę. Oto klasyfikacja Pucharu Narodów po sobotnim konkursie w Klingenthal.

Polscy skoczkowie nie mieli zbyt wielu powodów do zadowolenia po pierwszych konkursach Pucharu Świata w Ruce oraz Lillehammer. Słabe wyniki miały przełożenie na klasyfikację Pucharu Narodów, gdzie zajmowali odległe ósme miejsce. Wyprzedzały ich między innymi Szwajcaria oraz Finlandia.

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

Puchar Narodów w skokach narciarskich. Polacy awansowali, ale rywale punktują jeszcze lepiej

W tym, aby Polacy poprawili dorobek, miały pomóc również zmiany w składzie - będący w słabej formie Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł musieli ustąpić miejsca Maciejowi Kotowi oraz Andrzejowi Stękale. Oni dwaj, podobnie jak Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Paweł Wąsek, zakwalifikowali się do sobotniego konkursu.

Kot, Stękała i Wąsek odpadli już po pierwszej serii. Przebrnęli przez nią Kubacki (12. miejsce) oraz Żyła (siódma pozycja), jednak w drugiej serii obaj oddali nieco gorsze skoki i skończyli na niższych miejscach - odpowiednio na 15. oraz 11. Jednak dla obu był to najlepszy wynik w sezonie.

Udany start doświadczonych zawodników sprawił, że Polacy zyskali 40 punktów i awansowali na siódmą pozycję w klasyfikacji Pucharu Nardów. Wyprzedzili Finlandię, dla której punkty zdobył wyłącznie Antti Aalto (22. miejsce). Zwiększyła się za to ich strata do szóstej Szwajcarii (obecnie wynosi 29 pkt), jak i pozostałych czołowych zespołów. Na ten moment zdecydowanie poza zasięgiem konkurencji są Niemcy oraz Austriacy, między którymi jest tylko 14 punktów różnicy.

Klasyfikacja Pucharu Narodów w skokach narciarskich po sobotnim konkursie w Klingenthal:

 1. Austria - 1142 pkt
 2. Niemcy - 1128 pkt
 3. Słowenia - 409 pkt
 4. Norwegia - 310 pkt
 5. Japonia - 218 pkt
 6. Szwajcaria - 130 pkt
 7. Polska - 101 pkt
 8. Finlandia - 76 pkt
 9. Bułgaria 46 pkt
 10. Włochy - 15 pkt
 11. USA - 12 pkt
 12. Estonia 6 pkt

Szansą na zdobycie kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej PN będzie drugi konkurs indywidualny w Klingenthal, który rozpocznie się w niedzielę 10 grudnia o godz. 16:00. Relacje tekstową będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA