Skoki narciarskie 2023. O której godzinie kwalifikacje dzisiaj? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA, STREAM, WYNIKI]

Bez Kamila Stocha i Aleksandra Zniszczoła, za to z Maciejem Kotem i Andrzejem Stękałą - startuje kolejny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po kiepskim początku sezonu trener Thomas Thurnbichler zdecydował się na dwie zmiany. Co one dadzą? Szansa, by się przekonać już w piątkowych kwalifikacjach w Klingenthal. Gdzie i kiedy można je obejrzeć? Transmisja na żywo, stream online.

Puchar Świata w skokach narciarskich dla polskich zawodników rozpoczął się najgorzej od lat. Aż trudno w to uwierzyć, ale po czterech konkursach Polacy w Pucharze Narodów zgromadzili zaledwie 61 punktów, czyli zaledwie punkt więcej niż otrzymuje jeden zawodnik za zajęcie trzeciego miejsca. Thomas Thurnbichler zdecydował się więc na pierwsze roszady w składzie. Pierwszym testem będą kwalifikacje w Klingenthal.

Zobacz wideo Apoloniusz Tajner skomentował fatalny początek sezonu polskich skoczków. "Prezentują się dużo poniżej swoich możliwości"

Rusza Puchar Świata w Klingenthal. Już w piątek skoczkowie powalczą w kwalifikacjach

Do Niemiec tym razem nie przyjechali Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł, którzy w poprzednich zawodach spisywali się zdecydowanie najsłabiej z naszych skoczków. Zniszczoł uda się na Puchar Kontynentalny do Lillehammer, a Stoch będzie trenował indywidualnie w austriackim Eisenerz. Ich miejsca zajęli za to Maciej Kot i Andrzej Stękała. W Klingenthal zobaczymy także Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Pawła Wąska. O ile pozwoli na to pogoda, bo prognozy są niepokojące.

Zawody na Vogtland Arenie wracają do kalendarza Pucharu Świata po jednym sezonie nieobecności. Ostatni raz odbyły się w grudniu 2021 r. Wówczas wygrali Ryoyu Kobayashi i Stefan Kraft. Austriak faworytem do zwycięstwa będzie i tym razem, bo jak na razie nie ma na niego mocnych. Odniósł komplet czterech zwycięstw w sezonie i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Skocznia ta jest też bardzo szczęśliwa dla Polaków. W przeszłości dwukrotnie wygrywali na niej zawody drużynowe, a indywidualnie triumfowali Kamil Stoch i Krzysztof Biegun.

Puchar Świata w skokach narciarskich. Kwalifikacje w Klingenthal. Kiedy i gdzie oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Klingenthal odbędą się w piątek 8 grudnia o godz. 15:40. Transmisję z tych zmagań będzie można obejrzeć na kanale Eurosport 1 oraz w internecie w płatnym serwisie Player.pl. Z kolei sobotni i niedzielny konkurs ma wystartować o godz. 16:00. Zapraszamy także do śledzenia rywalizacji skoczków i aktualnych wyników dzięki relacji tekstowej na żywo na naszej stronie Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA