Koniec sezonu! Tego skoczka już nie zobaczymy. Groźny wypadek

- Wylądowałem na brzuchu i złamałem dwa żebra - wyznał w rozmowie ze Skijumping.pl skoczek Thomas Lackner. Do potwornego w skutkach upadku z jego udziałem doszło podczas ostatnich treningów w Seefeld. Obrażenia są tak duże, że już teraz oznaczają dla reprezentanta Austrii koniec sezonu. To nie pierwszy tego typu zła wiadomość dla trenera Andreasa Widhoelzla.

Thomas Lackner w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich się nie pojawi. 30-latek, którego zabrakło w kadrze Austriaków na zawody w Ruce i Lillehammer, przygotowywał się u siebie w kraju, a konkretnie na skoczni w Seefeld. Niestety na jednym z treningów zaliczył koszmarny upadek. Kontuzja jest na tyle poważna, że wyklucza start tej zimy.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Kolejny skoczek wypada na cały sezon. Poważna kontuzja Thomasa Lacknera. "Złamał dwa żebra"

Informacje o wypadku na skoczni i swoim stanie zdrowia Lackner przekazał portalowi Skijumping.pl. - Przytrzymało mnie przy lądowaniu z powodu dużej ilości świeżego śniegu, wylądowałem na brzuchu i złamałem dwa żebra. Moja prawa noga obróciła się i przez to, że wiązanie nie wypięło się, złamałem kość strzałkową i zerwałem więzozrost piszczelowo-strzałkowy. Mam też bardzo lekki uraz lewego kolana, poza tym oba kolana są w porządku - powiedział.

Dla trenera Austriaków Andreasa Widhoelzla to już drugi powód do zmartwień. Jeszcze przed inauguracją sezonu równie poważnej kontuzji po upadku na Bergisel w Innsbrucku doznał Maximilian Steiner. Zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie i doznał obrażeń łąkotki i więzadła pobocznego. Choć 27-latek przeszedł operację, rekonwalescencja również w jego przypadku potrwa całą zimę.

Thomas Lackner w Pucharze Świata zadebiutował w 2018 r. podczas zawodów w Innsbrucku. Na kolejny start czekał prawie trzy lata, ale właśnie wtedy osiągnął życiowy sukces. W grudniu 2020 r. w Niżnym Tagile w swoim drugim występie zajął czwarte miejsce. W sumie w elicie punktował 12 razy. Sezon 2020/21 zakończył na 36. miejscu. Rok później w końcowej klasyfikacji był 45., ale za to wygrał cały cykl Pucharu Kontynentalnego. W poprzednim sezonie w Pucharze Świata nie wystartował ani razu.

W ostatni weekend w Lillehammer Austrię reprezentowali: Stefan Kraft, Jan Hoerl, Daniel Tschofenig, Michael Hayboeck, Manuel Fettner i Daniel Huber. Ta sama szósta wybiera się do Klingenthal. Zawody w Niemczech potrwają od 8 do 10 grudnia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA