Nie uwierzysz, ile zarobił w tym sezonie Stoch. Masakra

Obecny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich dla reprezentacji Polski zaczął się bardzo źle. Biało-Czerwoni są tylko tłem dla najlepszych ekip i skoczków, a kibiców szczególnie martwi fatalna wręcz dyspozycja Kamila Stocha, który zdobył tylko trzy punkty. Mała zdobycz punktowa przełożyła się też na małą zdobycz... finansową. Wiadomo, ile Stoch zarobił przez ostatnie dwa weekendy w Pucharze Świata.

"Nie trzeba szkiełka i oka, żeby widzieć, w jak dużym kryzysie są polskie skoki. A ten kryzys ma twarz Kamila Stocha. Mistrz zaliczył najbardziej spektakularny zjazd. W niedzielę w Lillehammer był najgorszy z Polaków. A najgorsze, że wszyscy nasi skoczkowie przy rywalach ze światowej czołówki wyglądają jak ślimaki lub żółwie przy chartach" - pisał po ostatnim pucharowym weekendzie Łukasz Jachimiak na Sport.pl. Tak złego początku sezonu polscy skoczkowie nie mieli od dawna.

Zobacz wideo Dawid Kubacki po niedzielnym konkursie w Lillehammer. "Kolejny ciężki dzień"

Kamil Stoch pod formą. Przekłada się to na finanse

W trwającym sezonie Kamil Stoch tylko raz zapunktował w Pucharze Świata - na skoczni normalnej w Lillehammer. Jednocześnie raz zdarzyło mu się w ogóle nie zakwalifikować do konkursu. Trzy punkty w klasyfikacji generalnej to marny dorobek jak na takiej klasy zawodnika.

Marnie wygląda nie tylko dorobek punktowy, ale także finansowy trzykrotnego mistrza olimpijskiego. W trwającym sezonie zarobił on tylko... 400 franków szwajcarskich, czyli, w przeliczeniu, - 1800 złotych. To mniej niż minimalna płaca w Polsce. 

Niewiele więcej zarobili inni nasi zawodnicy. W najlepszej sytuacji jest pod tym względem Dawid Kubacki, na którego konto wpadło 3600 franków, czyli 16,5 tysiąca złotych. Piotr Żyła wzbogacił się o 3200 franków, czyli nieco ponad 14 tysięcy złotych. Paweł Wąsek wywalczył 1100 franków (5 tysięcy zł), a Aleksander Zniszczoł w pierwszych dwóch weekendach rywalizacji nie zarobił ani franka. Liderem listy płac jest rzecz jasna Stefan Kraft, który, póki co, jest prawdziwym dominatorem.

Ile zarobili skoczkowie narciarscy po dwóch weekendach PŚ?:

  • 1. Stefan Kraft (Austria) - 58 000 franków (265 600 zł)
  • 2. Andreas Wellinger (Niemcy) 37 000 franków (169 500 zł)
  • 3. Jan Hoerl (Austria) 24 200 franków (110 800 zł)
  • ...
  • 24. Dawid Kubacki (Polska) - 3 600 franków (16 500 zł)
  • 25. Piotr Żyła (Polska) - 3 200 franków (14 600 zł)
  • 34. Paweł Wąsek (Polska) - 1 100 franków (5000 zł)
  • 40. Kamil Stoch (Polska) - 400 franków (1800 zł)
Więcej o:
Copyright © Agora SA