Oficjalnie: Thurnbichler podjął decyzję ws. Kamila Stocha. Oto skład na Lillehammer

Thomas Thurnbichler ogłosił skład na nadchodzące zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Polskę reprezentować będą ci sami zawodnicy co w Ruce. To oznacza, że pomimo słabych występów w składzie pozostaje Kamil Stoch. Oprócz niego w Norwegii wystartują Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

Za nami inauguracyjny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy nie spisywali się jednak rewelacyjnie. W sobotę w serii finałowej wystąpił tylko Dawid Kubacki (21. miejsce), a dzień później oprócz niego do trzydziestki awansował też Piotr Żyła. Obaj zajęli odpowiednio 23. i 21. pozycję. 

Zobacz wideo Polscy skoczkowie trenowali z osłami

Thomas Thurnbuchler zdecydował. Wiadomo co ze Stochem!

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizować w Lillehammer. We wtorek wieczorem Thomas Thurnbichler ogłosił, że nie będzie żadnych zmian w składzie. W Norwegii wystąpią Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek

Szkoleniowiec reprezentacji Polski postanowił nie rotować, mimo że ostatni weekend nie był udany m.in. dla Kamila Stocha. Wydawało się, że sztab może zdecydować się na wycofanie trzykrotnego mistrza olimpijskiego i postawić np. na Macieja Kota. Tak się jednak nie stało.

Decyzja o składzie zapadła po wtorkowym treningu na skoczni w Lillehammer. - Pierwsza sesja treningowa zakończona. Skład na najbliższy weekend pozostaje taki sam - przekazał Thurnbichler w nagraniu opublikowanym na profilu PZN na platformie X. - Mamy możliwość przeprowadzenia tutaj dwóch treningów i to zrobimy, aby oddać więcej skoków i złapać pewność siebie - dodał.

Austriak zdradził także plany kadry B na najbliższe dni. - Będą trenować na śniegu w Europie Środkowej. Po Lillehammer zapadną kolejne decyzje dot. składu na Klingenthal - zakończył.

Skoczkinie bez liderki. Nicole Konderla poza składem

W Lillehammer rywalizować będą też panie, które zainaugurują sezon. Harald Rodlauer, nowy szkoleniowiec Polek, ogłosił, że w Norwegii wystąpią Pola Bełtowska, Natalia Słowik oraz Anna Twardosz. Tym samym w składzie zabrakło Nicole Konderli, która po zakończeniu kariery przez Kingę Rajdę wydawała się być liderką naszego zespołu. 

W piątek w Lillehammer odbędą się treningi i kwalifikacje. Konkursy zaplanowano na sobotę i niedzielę. Relacje na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA