Thurnbichler niepokojąco o Stochu. Brutalna prawda między oczy. "W tym wieku"

W sobotę 25 listopada rozegrany zostanie pierwszy konkurs Pucharu Świata w sezonie 2023/24. Na skoczni w Ruce pojawi się pięciu Polaków, chociaż ci nie spisali się najlepiej w kwalifikacjach. O Alarmującej postawie zawodników wypowiedział się trener Thomas Thurnbichler i poświęcił dłuższą chwilę Kamilowi Stochowi. - W tym wieku oraz z tymi sukcesami, które już ma, trudno się na nowo zmotywować - pryznał szkoleniowiec w rozmowie z Polsatem Sport.

Pierwszy weekend Pucharu Świata w sezonie 2023/24 nie rozpoczął się dla polskich skoczków najlepiej. W piątkowych kwalifikacjach najlepiej spisał się Piotr Żyła, który zajął dopiero 29. miejsce. Niezbyt dobra postawa Biało-Czerwonych mogła martwić trenera Thomasa Thurnbichlera, który wyjaśnił jej powody. Zabrał głos także w sprawie Kamila Stocha. 

Zobacz wideo Adam Małysz szczerze o zakończeniu kariery: Zastanawiałem się, co to będzie

Thomas Thurnbichler mówi o Kamilu Stochu. "Nie lubi być przegranym"

W rozmowie z Interią Thurnbichler przyznał, że polscy skoczkowie w kwalifikacjach wypadli kiepsko przez własne błędy. - Wszyscy byli trochę nerwowi. To spowodowało, że jeździli za wysoko na rozbiegu, a to z kolei przekładało się na to, że brakowało energii, a na tej skoczni jest to bardzo ważne. Każdy błąd na progu może powodować nawet stratę 20 metrów - stwierdził Austriak. 

Z kolei w wywiadzie dla Polsatu Sport podsumował sytuację Kamila Stocha. Przed sezonem spekulowano, że dla 36-latka może być to ostatni sezon, a kwalifikacje w Ruce nie poszły po jego myśli. Mistrz z Zębu zajął dopiero 35. miejsce po skoku na 125 metrów. 

- Praktycznie w każdym sezonie stawał na podium. Ma na swoim koncie prawie 40 zwycięstw i medale z wielkich imprez. Sądzę, że jest indywidualistą. Oczywiście w tym wieku oraz z tymi sukcesami, które już ma, trudno się na nowo zmotywować. Życzę mu, aby z dnia na dzień potrafił zaangażować się jeszcze bardziej - powiedział trener. 

Jednak nie oznacza to, że Austriak zwiastuje szybki koniec kariery Stocha. Przyznał, że dwukrotnego zdobywcę Kryształowej Kuli cechuje gigantyczny upór, co przyniosło mu sukcesy. Ponadto  Thurnbichler wskazał trudności w pracy z tak doświadczonym zawodnikiem.

- Współpraca z nim jest wyjątkowa. To wyzwanie, bo przecież wiem, że jego sukcesy nie wzięły się znikąd. Jest profesjonalistą. Nie lubi być przegranym. Cechuje go duża ambicja. Czasami nawet za bardzo. Idzie drogą perfekcjonisty, co bywa zgubne, ale cieszę się, że moje metody pracy są przyjmowane ze zrozumieniem i są docenianie - podsumował trener. 

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w sezonie 2023/24 zaplanowano na sobotę 25 listopada o 16:00 w fińskiej Ruce. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA